Domů » Bleskovky » Znovuzrození Projektu Ara? Google si nechal patentovat modulární telefon

Znovuzrození Projektu Ara? Google si nechal patentovat modulární telefon

Pamatujete si na Project Ara? Jednalo se o modulární smartphone, u něhož bylo možné měnit podle potřeby jednotlivé komponenty. Google na tomto zařízení pracoval několik let, v roce 2016 jej však uložil k ledu. Jak ale dokazuje poměrně čerstvá patentová přihláška, myšlenka na modulární telefon se ale z hlav inženýrů Google stále nevytratila.

Přihláška popisuje zařízení obsahující jeden nebo více procesorů, paměťové moduly, displej a několik elektrických konektorů, které vzájemně propojují tělo zařízení a jednotlivé součásti. Patentová přihláška byla podaná loni v září a schválena letos v lednu. Objevují se hlasy, že takto by mohl vypadat Pixel 4, o tom však velmi silně pochybujeme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).