Domů » Bleskovky » Známe vzhled Xiaomi Mi 9? Jeden ze zaměstnanců vyrazil s telefonem na oběd

Známe vzhled Xiaomi Mi 9? Jeden ze zaměstnanců vyrazil s telefonem na oběd

Oficiální oznámení telefonu Xiaomi Mi 8 (recenze) jsme se dočkali na konci května minulého roku. Příchod jeho nástupce bychom tedy mohli očekávat v podobném časovém rozmezí, ale není vyloučeno  že se premiéry dočkáme už 24. února na veletrhu MWC v Barceloně. O chystaném zařízení máme v současné době pouze střípky informací. O pravděpodobných specifikacích jsme psali v nedávném článku. Za připomenutí stojí například 6,4palcový AMOLED displej, podpora 5G sítě, čipset Qualcomm Snapdragon 855 či až 10 GB RAM.

Xiaomi Mi 9
První fotografie Xiaomi Mi 9

Chystaná vlajková loď se objevila na veřejnosti

Nyní se na internetu objevily také první obrazové materiály. S telefonem se totiž údajně na veřejnosti objevil jeden z vedoucích pracovníků společnosti Xiaomi, což má dokazovat výše přiložená fotografie. Ta podle spekulací zachycuje vzhled chystaného Xiaomi Mi 9.

Takto by mohlo Xiaomi Mi 9 vypadat
Takto by mohlo Xiaomi Mi 9 vypadat

Na základě očekávaných specifikací a zmíněné fotografie máme k dispozici neoficiální render, o který se postaral grafik Ben Geskin. Z jeho obrázku si tak můžeme udělat jasnější představu o tom, jak by mohl finální vzhled telefonu vypadat. V porovnání s loňským modelem si můžeme například povšimnout zmenšeného výřezu v horní čísti displeje.

Hardwarové parametry Xiaomi Mi 9
Systém: Android 9.0
Rozměry: 157,5 x 74,7 x 7,6 mm, Hmotnost: 173 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 855, octa-core 1x 2,84 GHz Kryo 485, 3x 2,42 GHz Kryo 485, 4x 1,8 GHz Kryo 485
RAM: 6/8 GB, Interní paměť: 64/128 GB, Pam. karta:
Displej: Super AMOLED, 6,39", Full HD+, 1080 x 2340 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 20 Mpx, f/2.0, Full HD video, HDR
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3300 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

3 komentářů

  1. Už to vypadá, jako že jo, ale stejně tomu furt něco chybí.

    • A co? já bych řekl že je tam všechno výřez, brada, kulaté rohy a nudloidní displej :-D nic zvláštního jo možná ta čtečka otisků na zádech že tam chybí :-D

    • Prostě typickej Číňan, co ještě chceš :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).