Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 9 prý připluje v únoru. Jaké přinese novinky?

Xiaomi Mi 9 prý připluje v únoru. Jaké přinese novinky?

Prezident a ředitel Xiaomi v poslední době vy svých příspěvcích na sociálních sítích zmiňují číslici 9102, což by podle některých mohlo být ukryté datum premiéry vlajkového smartphonu Xiaomi Mi 9. Tím termínem má být údajně 19. únor, což by znamenalo odhalení očekávané novinky nejen před MWC, ale i před smartphony řady Galaxy S10 od Samsungu.

Trojitý fotoaparát a čtečka v displeji

Aby toho nebylo málo, na čínskou síť Weibo se údajně dostaly připravené upoutávky, které odhalují několik klíčových vlastností. Dočkat se máme například čtečky otisků prstů v displeji a tříčočkovým fotoaparátem, který bude designově připomínat loňské Huawei P20 Pro. Podle dřívějších spekulací bude hlavní prvek postaven na 48Mpx snímači Sony IMX586, který doprovodí 12Mpx sekundární kamerka a pak hloubkový ToF senzor. Lei Jun také již dříve přislíbil rychlejší nabíjení.

Podle dřívějších spekulací má Xiaomi Mi 9 dostat 6,4″ AMOLED, čipset Qualcomm Snapdragon 855, až 10 GB RAM a 3 500mAh baterii. K dispozici by mohla být i varianta s podporou sítí 5G, kterou dostane i speciální edice Xiaomi Mi Mix 3.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).