Domů » Bleskovky » Známe úhlopříčky příštích iPhonů. Minimum bude 5,85 palců

Známe úhlopříčky příštích iPhonů. Minimum bude 5,85 palců

Společnost Apple letos představila tři iPhony – konzervativní modely iPhone 8 a 8 Plus reprezentující starou generaci a iPhone X, který má předurčovat vzhled jablečných telefonů pro další dekádu. Příští rok bychom se měli setkat už pouze s bezrámečkovými iPhony, podle starých zvyklostí mají být opět dva.

iPhone X, iPhone 8 Plus & iPhone 8

Podle informací z dodavatelských řetězců si Apple objednal na testování panely v úhlopříčkách 5,28; 5,85 a 6,46 palců, přičemž první jmenovaný se rozhodl nepoužít. Nejmenší iPhone roku 2018 tak má mít stejnou velikost jako letošní iPhone X, který je nepatrně větší než iPhone 8. Příští „Plusko“ by díky novému designu mohlo mít podobné rozměry jako iPhone 8 Plus, avšak s téměř o palec větším displejem.

Pro účely testování si Apple údajně objednal jak OLED, tak LCD panely, neboť s dodávkami OLED má zatím velké potíže. I tak předpokládáme, že se bude snažit vybavit všechny příští iPhony OLED panely, pod které se patrně pokusí integrovat čtečku otisků prstů, která bude doplňovat 3D skener obličeje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. LOL. Kde jsou casy jedine spravne uhlopricky 3.5″? Jobs se v hrobe musi kroutit jako vyvrtka:)

  • Tak jaký objem měly tehdejší stroje a jaké dnešní že:)

  • uni: Objem mely priblizne stejny, uhlopricky se zvetsuji ale tloustky zmensuji, ze jo:) Objem ale neni tema.

  • Měl ses lépe učit matematiku;)

  • na rozdil od tebe jsem matematiku studoval, ty marketingovej placale:)

  • Mimochodem, vazne si myslis ze Apple zvoli uhlopricku podle toho do jakeho objemu se mu soucastky vejdou? Uff, cetl jsem od tebe hodne dristu, i tak je to ale sika :D

  • Ne. Šlo o ergonomii a UX. Tenhle drist sis vybájil sám:) Zkus vzít z tehdejší doby např. 4″ PDA (HP) a 3,5 telefon (iPhone). A možná ti to dojde:)

  • uni: „Ne. Šlo o ergonomii a UX. Tenhle drist sis vybájil sám:)“
   Hlupacku, drist o objemu si vytahl ty – uni 26.9.2017 v 13:42:D Neumis ani udrzet nit myslenek?

  • To se tobe stava bezne uni. Ale je fajn, ze to priznavas. Mas u me pochvalu.

  • Doba se meni, 3.5″ byl pred 10 lety velky, dnes je to tintitko. Vzpominam si, jak krasne velky displej mel iPaq 3870 po prechodu z Palma IIIx…a to mel 3.8″ displej.
   Apple je jeden z mala vyrobcu, ktery dela relativne kompaktni (4.6″) mobil s top HW.

 2. Příští iphone bude mít jen jeden OLED ten druhý IPS.

 3. No potěš koště, doufám, že mi můj SE vydrží dlouho.

 4. Proč furt všichni papouškují, že iPhoneX je bezrámečkový? To jsou všichni slepí, že nevidí, že ten telefon rámečky prostě má?!

 5. Buduci iphon bude instantny v sáčku

 6. Mně by bohatě stačilo, kdyby příští iPhone měl konečně zapuštěnou čočku foťáku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).