Domů » Bleskovky » Známe podobu letošních iPhonů. Prohlédněte si je ze všech stran

Známe podobu letošních iPhonů. Prohlédněte si je ze všech stran

Už jen necelé dva měsíce nás dělí od odhalení letošních iPhonů, přičemž stejně jako v minulém roce bychom se měli dočkat tří modelů. Jejich přibližná podoba již nějakou dobu koluje internetem, a byť se zatím nejedná o nic oficiálního, zřejmě nebude od té skutečné příliš daleko.

Výrobci příslušenství již patrně mají schémata všech letošních iPhonů na papíře, aby pro ně mohli začít vyrábět dobře padnoucí kryty, a na základě těchto schémat vznikají první makety. Některé z nich přistály i v rukách populárních youtuberů, např. Marquese Brownlee, Unbox Therapy či MobileFun, takže se můžeme podívat na to, co od letošních iPhonů můžeme očekávat.


Loňský design s novým fotoaparátem

Pokud se podoba skutečně potvrdí, nečeká letošní iPhony výrazný designový posun kupředu. Všechny tři mají mít prakticky stejné rozměry a design přední strany jako loňské modely, teprve příští a přespříští rok se máme dočkat redukce rozměrů výřezu pro TrueDepth kameru.

Mnohem větší změna se má odehrát na zádech na pozici hlavního fotoaparátu; ten bude kvůli použití více čoček mnohem větší – nástupci iPhone XS a XS Max údajně dostanou tři čočky, nástupce iPhone XR pouze dvě. Ve všech případech má fotoaparát představovat poměrně velký a vystupující čtvercový fotomodul se zaoblenými rohy, v němž budou čočky zabydleny.

Podobný fotomodul měl i loňský Huawei Mate 20, avšak v případě Apple mají být čočky rozmístěny nesymetricky. Přesný design prostoru ve fotomodulu je ale zatím neznámý, jednotlivé makety se mezi sebou v tomto ohledu liší – v jednom případě jsou čočky decentní, v druhém je tvoří velké kruhy, ve třetím dokonce samotné čočky vystupují nad už vystupující fotomodul.

Ať bude finální design jakýkoliv, rozhodně čtvercový fotomodul vzbudí velkou kontroverzi. Apple ale určitě najde ta správná slova, kterými si jej a zářijové tiskové konferenci obhájí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
HonzaX
Anonym
HonzaX

Jsem rád za přechod k Samsungu. Apple zaspal a jako zákazník beru to lepší. Možná zase někdy :-)

MrViki
Anonym
MrViki

Taky jsem do něj šel. V srpnu 2018. V únoru 2019 už jsem zase byl zpět u Apple.

bob
Anonym
bob

tak tohle nemuze vzit ani univosel s tou imb*ecilni epluderkou

Axel
Anonym
Axel

Nemusíš se stydět. Každý na to nemá měnit top telefony několikrát do roka. Ale snad si pokaždé ulevíš.

bob
Anonym
bob

tak na to bych fakt nemel. musi byt strasne menit fanaticky topmodely eplu s tim ze ten dalsi se jim snad povede a dozenou konkurenci. kolikrat ten epl vydava nejake top modely do roka?

Axel
Anonym
Axel

A proč zůstávat jen u jedné firmy? Vyzkouším na pár měsíců Samsung, pak třeba Sony, potom Apple, atd. Každopádně je super vidět exemplář, který tráví život tím, že doslova bytostně nenávidí nějakou firmu. To se často nevidí :-D

Tak i tak jsi socka.

Marty
Anonym
Marty

Upřímně také nechápu jak může jedna firma vyprodukovat tolik mindráků :D

M
Anonym
M

To mas pravdu, preto UNI slinta nad apple a pouziva LG. Mozno by si mal byt radsej ticho. Mlcat je zlato s v tvojom pripade to plati na 100%

uni
Uživatel
uni

Nejen firmy produkují mindráky?

Michal
Anonym
Michal

„tak tohle nemuze vzit ani univosel s tou imb*ecilni epluderkou“
A kdy ten univosel vzal nejaky iphone. Kopa kecu, oslavnich dristu az nabozenskyho transu a pak sup zpatky k lowend TCL ?

Mag.net
Uživatel
Mag.net

Nejhnusnější mobil roku. Sorry jako…