Domů » Bleskovky » Známe cenu OnePlus 5 a víme, proč výrobce přeskočil model OnePlus 4

Známe cenu OnePlus 5 a víme, proč výrobce přeskočil model OnePlus 4

Už příští týden, konkrétně v úterý 20. června představí značka OnePlus další očekávanou novinku, model OnePlus 5. Od něj se v rámci tradic nastolených jeho předchůdci očekává výtečná výbava za příjemnou cenu, byť patrně opět dojde k jejímu mezigeneračnímu navýšení.

Nový render smartphonu OnePlus 5

Cena základní verze telefonu (6 GB RAM + 64GB úložiště) by podle zahraničních zdrojů měla být 479 euro (cca 12 500 Kč), což je o 40 euro více, než v případě OnePlus 3T a o 80 euro více, než v případě OnePlus 3. Telefon by měl jít objednat hned od 20. června s termínem doručení 22. června; poštovné ze stránek OnePlus.net je u objednávek nad 100 euro zdarma a vzhledem k tomu, že se OnePlus 5 bude odesílat ze skladu v Evropě, měla by být cena 12 500 Kč u základního modelu konečná.

Tip: Kompletní parametry OnePlus 5 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.
Výrobce na svém Twitteru před několika dny zveřejnil tento obrázek. Zdá se tedy, že s finální podobou OnePlus 5 se už nijak netají :-)

Kromě toho bude výrobce nabízet ještě vybavenější variantu s 8 GB RAM a dvojnásobnou hodnotou vnitřního úložiště. Výkon dodá čip Snapdragon 835, energii pak 3300mAh baterie s podporou rychlého nabíjení. Duální optika na zadní straně nabídne 16 & 20megapixelové snímače (f/1.7 & f/2.6). Velikost Full HD displeje bude 5,5″ palce.

Tetrafobia, aneb proč výrobce přeskočil označení OnePlus 4?

Výslovnost číslovky 4 se vybraných asijských jazycích podobá slovu smrt, a z tohoto důvodu je považováno za nešťastné. V některých budovách tak například chybí čtvrté patro, čtyřka se také vynechává v telefonních číslech, v adresách, cenách výrobků, apod. Čína také údajně kvůli Tetrafobii neusilovala o Olympijské hry v roce 2004, ale až o 4 roky později. Ve světě mobilních technologií se čtyřce vyhýbá například Samsung, který ji vynechává v kódovém označení svých telefonů, Sony dokonce Xperii X4 vydali v asijských zemích jako X3+.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

21 komentářů

 1. Sony ale nemá X3plus ani X4 to si pletete s Z Serii tam byl ze Z4 přejmenován na Z3plus. A Samsung má 4 u telefon S4 XCover 4 Note4…

 2. Krásná cena.

  • Jdu do něj. Co mě trošičku mrzí je FHD…v době VR asi už málo. A po dnešku už stoprocentně chybějící sluchátkovej konektor.

   • QHD je stejně pro VR málo takže jedině UHD jenže ten je vetší žrout.

   • Jinak OP5 má mít Jack ne?

   • Téže jsem v únicích viděl, že telefon má obsahovat 3,5mm jack konektor

   • FHD do VR asi v zásadě až tak mnoho lidí trápit nebude, ale předpokládám ten Pentile v daném ppi opět nebude žádná hitparáda….

   • To Jochen: „už stoprocentně chybějící sluchátkovej konektor“, z čeho soudíš? Není ještě pořád šance, že ho třeba dali na spodní hranu?

   • Nyní se dívám na net na nové info a ukazuje kryt pro OP5 a dole je pro Jack otvor, takže jack bude u OP5.

    [odkaz] A dokonce můžete vidět jak bude mít velké rámečky…

   • Na tý fotce, na kterou odkazuješ, není Oneplus 5.

   • Ale je.

   • Ale není. Podívejte se na oficiální rendery a porovnejte s tímto. Není to Oneplus 5. Je to jeden z fejků na které upozorňoval Carl Pei na Twitteru.

   • Ano. Tohle všechno jsou oficiální rendery a je to Oneplus 5.

    Záda toho z prvního odkazu vypadají takto [odkaz] a to na první pohled Oneplus 5 není.

 3. Vzpominam si, ze se psalo o tom, ze Sony PS4 pojmenuje jinak prave ze stejneho duvodu. No, nepojmenovalo.. :)

 4. Předpokládá se QHD ne FHD.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).