Známe cenu OnePlus 5 a víme, proč výrobce přeskočil model OnePlus 4

Už příští týden, konkrétně v úterý 20. června představí značka OnePlus další očekávanou novinku, model OnePlus 5. Od něj se v rámci tradic nastolených jeho předchůdci očekává výtečná výbava za příjemnou cenu, byť patrně opět dojde k jejímu mezigeneračnímu navýšení.

Cena základní verze telefonu (6 GB RAM + 64GB úložiště) by podle zahraničních zdrojů měla být 479 euro (cca 12 500 Kč), což je o 40 euro více, než v případě OnePlus 3T a o 80 euro více, než v případě OnePlus 3. Telefon by měl jít objednat hned od 20. června s termínem doručení 22. června; poštovné ze stránek OnePlus.net je u objednávek nad 100 euro zdarma a vzhledem k tomu, že se OnePlus 5 bude odesílat ze skladu v Evropě, měla by být cena 12 500 Kč u základního modelu konečná.

Tip: Kompletní parametry OnePlus 5 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.
Výrobce na svém Twitteru před několika dny zveřejnil tento obrázek. Zdá se tedy, že s finální podobou OnePlus 5 se už nijak netají :-)

Kromě toho bude výrobce nabízet ještě vybavenější variantu s 8 GB RAM a dvojnásobnou hodnotou vnitřního úložiště. Výkon dodá čip Snapdragon 835, energii pak 3300mAh baterie s podporou rychlého nabíjení. Duální optika na zadní straně nabídne 16 & 20megapixelové snímače (f/1.7 & f/2.6). Velikost Full HD displeje bude 5,5″ palce.

Tetrafobia, aneb proč výrobce přeskočil označení OnePlus 4?

Výslovnost číslovky 4 se vybraných asijských jazycích podobá slovu smrt, a z tohoto důvodu je považováno za nešťastné. V některých budovách tak například chybí čtvrté patro, čtyřka se také vynechává v telefonních číslech, v adresách, cenách výrobků, apod. Čína také údajně kvůli Tetrafobii neusilovala o Olympijské hry v roce 2004, ale až o 4 roky později. Ve světě mobilních technologií se čtyřce vyhýbá například Samsung, který ji vynechává v kódovém označení svých telefonů, Sony dokonce Xperii X4 vydali v asijských zemích jako X3+.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku