Zkontrolujte aktualizace! Galaxy S22 dostává Android 14 s prostředím One UI 6.0

Smartphone Samsung Galaxy S22 Ultra v černé barvě
  • Samsung vydal velkou systémovou aktualizaci pro řadu Galaxy S22
  • Povyšuje jak operační systém, tak jeho grafickou nadstavbu
  • Aktualizace vyžaduje stažení 3,1 GB dat

Z hlediska softwarové podpory patří smartphony od Samsungu mezi premianty – korejský výrobce je udržuje aktuální až 5 let, a navíc vydává nové updaty poměrně pružně. Před nedávnem se dočkala aktuální vlajková řada Galaxy S23 nejnovějšího Androidu 14 s prostředím One UI 6.0, nyní stejný update přichází i na loňskou modelovou řadu Galaxy S22.

Galaxy S22 dostává Android 14 a prostředí One UI 6.0

Samsung před malou chvílí vypustil do světa systémovou aktualizaci pro kompletní řadu Galaxy S22, kterou tvoří smartphony Galaxy S22, S22+ a S22 Ultra. Update se týká jednotek prodávaných v Evropě, včetně České republiky a Slovenska. My jsme si jeho dostupnost ověřili na smartphonu Galaxy S22+. Aktualizace, která povyšuje firmware na verzi S908BXXUDWK4, vyžaduje stažení zhruba 3 GB dat. Kromě novinek od Googlu a Samsungu přináší i listopadový balík bezpečnostních záplat.

Aktualizace One UI 6.0 přináší několik nových funkcí a vylepšení designu, mezi nimi například upravený vzhled panelu s rychlými přepínači funkcí, vylepšené rozhraní notifikací, nový widget přehrávače médií v oblasti oznámení, nové písmo a zcela nové emotikony. Přináší také několik stylů písma hodin na zamykací obrazovce, včetně možnosti změny umístění a velikosti.

Pokud vás zajímají novinky v One UI 6.0 podrobně, podívejte se do našeho shrnujícího článku.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku