Domů » Bleskovky » Zklamání? Apple zřejmě na WWDC nepřiveze žádný nový hardware

Zklamání? Apple zřejmě na WWDC nepřiveze žádný nový hardware

iPhone 2 SE, nové MacBooky, popřípadě nová generace iPadů Pro. Toto jsou chystané produkty Apple, přičemž o některých z nich se spekuluje, zda nebudou představeny už příští týden na vývojářské konferenci WWDC 2018. Podle informací serveru Bloomberg se ale údajně vůbec žádného hardwaru nedočkáme, přijít má pouze několik softwarových novinek v operačních systémech, nová iniciativa nazvaná „Digitální zdraví“ a také rozsáhlá aktualizace rozšířené reality ARKit na verzi 2.0.

Apple rozeslal pozvánky na WWDC 2018: těšíme se na iOS 12 a macOS 10.14

Pár novinek pro operační systémy

U jablečných operačních systémů se letos žádná revoluce konat nemá, Apple se chce poučit z minulých let, a raději vypustit nové verze svých systémů, pokud možno s minimem chyb. Nějaké novinky mají přijít do vestavěných aplikací, chystají se nové animoji či možnost dočasně utišit či schovat příchozí notifikace

Vylepšena má být i asistentka Siri, která má mnohem lépe předvídat. Systém macOS by se mohl dočkat schopnosti spouštět aplikace napsané pro iOS, byť Tim Cook opakovaně sloučení obou systémů do jednoho odmítá. V tomto případě ale zřejmě přimhouří oko, neboť App Store na iPhonech a iPadech vydělává rekordní částky, zatímco obchod aplikací pro macOS se příliš neuchytil.

Na iOS jsme se prý měli původně dočkat nové domovské obrazovky, umělé inteligence v aplikaci fotky a rozšířené schopnosti spravovat složky a soubory na iPadech. Na to si však zřejmě počkáme až do příštího roku.

Digitální zdraví

Podobně jako Android P chce i Apple poskytovat uživateli informace o jeho závislosti na mobilním zařízení. V nastavení má být dohledatelná doba, kterou uživatel aktivně na zařízení tráví, a v jakých aplikacích tak činí nejvíce. Kromě toho Apple zřejmě přidá nové funkce rodičovské kontroly.

Rozšířená realita 2.0

Tim Cook několikrát vyjádřil nadšení z rozšířené reality, které jeho tým přetavil do platformy ARKit, která umí sledovat okolní prostor běžnou kamerou a umisťovat do něj virtuální předměty. Na WWDC má být představena verze 2.0, která umožní například dvěma hráčům hrát proti sobě jednu hru ve stejném virtuálním prostředí. S ARKitem 2.0 má být také možné umisťovat do prostoru virtuální předměty, a nechat je tam ukotvené.

Letos bez hardwaru

Co je zajímavé, Apple letos podle serveru Bloomberg nevyužije WWDC k představení nových hardwarových produktů. V přípravě jich je sice několik, ale údajně budou připraveny až později.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments