Domů » Bleskovky » Zítra bude spuštěna služba Apple Music, ČR by se mohla dočkat v první vlně

Zítra bude spuštěna služba Apple Music, ČR by se mohla dočkat v první vlně

Na letošní vývojářské konferenci WWDC představil Apple svoji hudební službu Apple Music, která nabídne streamovaný obsah za úplatu, globální rádiovou stanici Beats 1 a sociální síť Connect pro umělce a jejich fanoušky. O důležitých termínech se na oficiálním blogu rozpovídal ředitel nové služby Ian Rogers.

Červené tlačítko pro spuštění Apple Music bude zmáčknuto zítra v 18 hodin našeho času. V tuto dobu začne globální vysílání rádia Beats 1, na němž DJ Zane Lowe nabídne mix hudby a rozhovorů s hudebními interprety, přičemž vysílání bude prošpikováno programovými bloky od celebrit (např. Elton John, Dr. Dre, Pharell či Drake). Vysílání rádia Beats 1 si mohou užít majitelé jablečných produktů zdarma, placený streaming je zpoplatněn 10 dolary na měsíc (asi 250 Kč bez DPH), přičemž první tři měsíce bude služba běžet bezplatně. O Apple Music hovoří i česká mutace stránek Apple, na níž je uvedeno, že služba k nám dorazí už brzy. Je tedy možné, že se dočkáme již zítra spolu se zbytkem světa.  

 

Hodinu před vypuštěním Apple Music bude uvolněna nová verze systému iOS s číslem 8.4, která bude na příchod Apple Music patřičně připravena. Spolu s ní vyjde i nová beta verze iOS 9, která má mimo jiné zvýšit limit pro iTunes Match z 25 tisíc na rovných 100 tisíc. Nezapomeňte tak netradičně již v 17:00 zkontrolovat aktualizace na svých iPhonech a iPadech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Venca (neregistrovaný)

  Služba bude stát cca 150,- Kč

 2. lerion (neregistrovaný)

  Teda kvůli spuštění hudebního streamu vydávat aktualizaci systému, to se může stát jen u Apple…

  • To je věta hodná idiota, gratuluji.

  • Jan (neregistrovaný)

   Mimo ineho to bude aj kvoli integracii do systemu a podobne. Len hadam, sam neviem ako presne to bude fungovat. Tak debilna poznamka na adresu Apple ma ale u Leriona neprekvapuje.

  • Jaro (neregistrovaný)

   Jenomze na rozdil od vaši žabyho panacka bude mit každý 8.4 IOS

  • lerion (neregistrovaný)

   Každý?

  • Michal (neregistrovaný)

   i ja?

  • MICHAL (neregistrovaný)

   JAN (NEREGISTROVANÝ): Co proboha chces mit na tom integrovany? Je to otazka aplikace, nemeni se ti jadro OS. Jak pises, jemom hadas, ale nevis zhola nic

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).