Zítra bude spuštěna služba Apple Music, ČR by se mohla dočkat v první vlně

Na letošní vývojářské konferenci WWDC představil Apple svoji hudební službu Apple Music, která nabídne streamovaný obsah za úplatu, globální rádiovou stanici Beats 1 a sociální síť Connect pro umělce a jejich fanoušky. O důležitých termínech se na oficiálním blogu rozpovídal ředitel nové služby Ian Rogers.

Červené tlačítko pro spuštění Apple Music bude zmáčknuto zítra v 18 hodin našeho času. V tuto dobu začne globální vysílání rádia Beats 1, na němž DJ Zane Lowe nabídne mix hudby a rozhovorů s hudebními interprety, přičemž vysílání bude prošpikováno programovými bloky od celebrit (např. Elton John, Dr. Dre, Pharell či Drake). Vysílání rádia Beats 1 si mohou užít majitelé jablečných produktů zdarma, placený streaming je zpoplatněn 10 dolary na měsíc (asi 250 Kč bez DPH), přičemž první tři měsíce bude služba běžet bezplatně. O Apple Music hovoří i česká mutace stránek Apple, na níž je uvedeno, že služba k nám dorazí už brzy. Je tedy možné, že se dočkáme již zítra spolu se zbytkem světa.  

 

Hodinu před vypuštěním Apple Music bude uvolněna nová verze systému iOS s číslem 8.4, která bude na příchod Apple Music patřičně připravena. Spolu s ní vyjde i nová beta verze iOS 9, která má mimo jiné zvýšit limit pro iTunes Match z 25 tisíc na rovných 100 tisíc. Nezapomeňte tak netradičně již v 17:00 zkontrolovat aktualizace na svých iPhonech a iPadech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

  1. Venca (neregistrovaný)

    Služba bude stát cca 150,- Kč

  2. lerion (neregistrovaný)

    Teda kvůli spuštění hudebního streamu vydávat aktualizaci systému, to se může stát jen u Apple…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *