Domů » Bleskovky » Ze včerejších jablečných novinek budou v ČR dostupné dvě. Které to budou?

Ze včerejších jablečných novinek budou v ČR dostupné dvě. Které to budou?

Včerejší tisková konference Apple byla zcela netradičně věnována službám. Kalifornský gigant cítí, že jeho hardwarové produkty se velmi rychle blíží svému evolučnímu vrcholu, a z toho důvodu nemají zákazníci mnoho důvodů nakupovat nové, když jim ty staré dobře slouží. Apple tak musí hledat nové zdroje příjmů, ideálně pravidelné, proto se nabízení služeb v rámci předplatného jeví jako logický krok. Včerejší tiskovka přinesla hned několik novinek, bylo však cítit, že budou cíleny především na americký trh. S některými službami se ale setkáme i za hranicemi USA.

arcade

Kreditky od Apple se jen tak nedočkáme

Na našem trhu bychom se měli setkat se službami Apple TV+ a Apple Arcade, které již mají své místo na tuzemské mutaci jablečných stránek. Doufáme, že u vlastního obsahu na Apple TV+ si dá Apple záležet na lokalizaci, u Apple Arcade zřejmě nebude nutné pro ČR vymýšlet žádné speciality; proto také bude služba bude hned v den svého spuštění běžet ve více než 150 zemích světa. U obou služeb Apple slibuje dostupnost letos na podzim, takže si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

appletv 1

Na našem trhu budeme ochuzeni o přísun novin a časopisů v rámci služby News+, a nedočkáme se ani Apple Card, kterou pro Apple zajišťuje bankovní ústav Goldman Sachs.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments