Ze hřbitova prototypů: Nokia chystala Windows Phone s hardwarovou klávesnicí á la BlackBerry

Microsoft po převzetí mobilní divize Nokie zařízl velkou spoustu chystaných zařízení, škrtalo se ale i dávno před touto nešťastnou akvizicí. Už v počátcích systému Windows Phone 8 připravovala Nokia telefon s hardwarovou klávesnicí, označovaný jako RX-100, nakonec však světlo světa nespatřil. Dnes se alespoň můžeme podívat na fotografie prototypu.

Prototyp podle čísla sestavení operačního systému pochází někdy z druhé poloviny roku 2012. Patrně se jedná o velmi raný prototyp, zařízení totiž vypadá jako telefon vnořený do jiného telefonu, přičemž se zdá, že sluchátkový reproduktor a čočka čelního fotoaparátu jsou přítomny hned dvakrát. Horní část telefonu patřila drobnému AMOLED displeji s obrovskými okolními rámečky, ve spodní části se pak krčila hardwarová QWERTY klávesnice s 39 tlačítky a třemi standardními senzory pro ovládání systému Windows Phone.

Pro uživatelská data měl mít tento telefon pouze 2 GB, nebo bylo možné využít paměťové karty. O pořizování fotografií se měl starat čip Toshiba Lada TCM8615MD. Přestože telefonů s hardwarovou klávesnicí ve světě Windows Phone moc nebylo, tento prototyp zřejmě příliš velkou šanci na úspěch neměl.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku