Domů » Bleskovky » Ze hřbitova prototypů: Nokia chystala Windows Phone s hardwarovou klávesnicí á la BlackBerry

Ze hřbitova prototypů: Nokia chystala Windows Phone s hardwarovou klávesnicí á la BlackBerry

Microsoft po převzetí mobilní divize Nokie zařízl velkou spoustu chystaných zařízení, škrtalo se ale i dávno před touto nešťastnou akvizicí. Už v počátcích systému Windows Phone 8 připravovala Nokia telefon s hardwarovou klávesnicí, označovaný jako RX-100, nakonec však světlo světa nespatřil. Dnes se alespoň můžeme podívat na fotografie prototypu.

Prototyp podle čísla sestavení operačního systému pochází někdy z druhé poloviny roku 2012. Patrně se jedná o velmi raný prototyp, zařízení totiž vypadá jako telefon vnořený do jiného telefonu, přičemž se zdá, že sluchátkový reproduktor a čočka čelního fotoaparátu jsou přítomny hned dvakrát. Horní část telefonu patřila drobnému AMOLED displeji s obrovskými okolními rámečky, ve spodní části se pak krčila hardwarová QWERTY klávesnice s 39 tlačítky a třemi standardními senzory pro ovládání systému Windows Phone.

Pro uživatelská data měl mít tento telefon pouze 2 GB, nebo bylo možné využít paměťové karty. O pořizování fotografií se měl starat čip Toshiba Lada TCM8615MD. Přestože telefonů s hardwarovou klávesnicí ve světě Windows Phone moc nebylo, tento prototyp zřejmě příliš velkou šanci na úspěch neměl.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. To jsou rámečky :D

  2. Deformační zóny.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).