Domů » Bleskovky » Zbavte se závislosti na telefonu. Tyhle nové aplikace od Googlu vám s tím pomohou

Zbavte se závislosti na telefonu. Tyhle nové aplikace od Googlu vám s tím pomohou

Google vydal tři zajímavé experimentální aplikace, které by měly uživatele motivovat. Za cíl si berou neméně kritizovaný problém: čas strávený u obrazovky. Ač se nám to na první pohled nemusí zdát, smartphony se staly nedílnou součástí našich životů, prostředkem komunikace a konzumace obsahu, a tak si ani mnohdy neuvědomuje, kolik času na nich trávíme. Pojďme si blíže představit jednotlivé aplikace.

smartphone pexels

Activity Bubbles

Activity Bubbles poměrně originálním způsobem upozorňuje na dobu, kterou s telefonem trávíte, a to skrze animovanou tapetu s bublinami na pozadí. S každým odemčením telefonu vám na ploše přibude nová bublina a podle velikosti poznáte, jak dlouho jste na telefonu byli před předchozím uzamčením. Postupem dnes se vám obrazovka zaplňuje, což ve vás má vyvolat nepříjemný pocit.

Activity bubbles aplikace

My jsme tuhle aplikaci testovali na Samsungu Galaxy S10+ a bohužel se nám vždy po čase stávalo, že se aplikace sama ukončila a pozadí s bublinami zmizelo a místo něj se objevila výchozí systémová tapeta. Doufejme tedy, že tuhle chybku Google brzy napraví.

Screen Stopwatch

Poslední aplikace Screen Stopwatch se zaměřuje na přesnou časovou jednotku. Na pozadí vám nastaví stopky, které měří sekundy, minuty a hodiny používání telefonu. Aplikace vám pak ukáže, kolik čas trávíte u telefonu každý den a vy se tak můžete udělat představu o tom, jestli jste opravdu závislí.

Screen Stopwatch aplikace

Envelope

A do třetice tu máme lehce bizarní aplikaci. Envelope. Díky ní si jednoduše z PDF souboru vytisknete obálku na váš smartphone, momentálně je ale podporovaný pouze Pixel 3a. Do té telefon zabalíte a získáte tak mnohem omezenější funkce, a tudíž budete moci využívat telefon k uskutečnění hovoru, ale také nepřijdete o možnost natáčet videa nebo pořizovat snímky. Po sundání obalu zjistíte, kolik času jste s Envelope vydrželi.

Envelope
Envelope

Neumíte si to představit? Tak se podívejte na video :-)

Envelope - temporarily transform your phone into a simpler, calmer device

Martin Šlat

Milovník technologií, seriálů a fantasy literatury. Tak trochu bloger a amatérský fotograf. iOvce, která nepotřebuje mít nejnovější produkty od Applu a nehaní ostatní platformy, protože ví, že svět nejsou jen nakousnutá jablka – proto využívejte své technologie v míru.

3 komentářů

  1. Koukam, že kopirujete od zive. Toto je celkem specificky clanek se specifickým tématem…

    • zdroj: AndroidCentral.com, tak co plašíš?

    • niky79: se zdrojováním nemáme problém, ale podklady pro článek jsme brali z androidcentral.com, který máme v redakční RSS (a kde text vyšel jako první). Dohledal jsem si teď ten vámi zmiňovaný článek na zive.cz a to spíše oni se nenamáhali s tím uvést odkaz na zdroj, nebo jsem si toho alespoň nevšiml, že by tam někde androidcentral uváděli :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).