Závod o nejrychlejší nabíjení pokračuje. Nubia nabídne výkon 80 wattů

Nabijeni energie

Nubia je značkou, kterou v našich končinách zná poměrně malé procento lidí. To však neznamená, že nemá co nabídnout. Čínská značka se snaží prosadit zejména na poli herních telefonů a chystaný model Nubia Red Magic 5G nabídne kromě bestiálního výkonu a displeje s herní frekvencí 144 Hz také velmi rychlé nabíjení. Tak rychlé, že by se stalo nejvýkonnějším nabíjením na poli smartphonů.

nubia 80W charging
Obrazovka připravovaného modelu Nubia Red Magic 5G odhaluje bleskově rychlé nabíjení

Řečí konkrétních čísel se jedná o výkon 80 wattů. To je například dvojnásobek toho, co ve svých vlajkových lodích nabízí Huawei a v případě porovnání s jablečnými telefony od Apple je to více než čtyřnásobná hodnota. Informace o tak vysokém výkonu jsou ze snímku obrazovky chystaného modelu, kde jsou vidět parametry 8,4 V a 9,6 A. Lehkým výpočtem se dostaneme k výsledným 80 W, které budou nabíjet baterii o dosud neznámé kapacitě.

nubia 80W charging 2
Na nepříliš kvalitní fotografii se ukazuje chystaný model v ochranném pouzdře. Příchod novinky tak může být za rohem.

Zatím není jasné, kdy se model Red Magic 5G dočká představení a kdy půjde do prodeje. Pokud Nubii nepředběhnou společnosti jako Xiaomi nebo Oppo, které vyvíjejí nabíjení o výkonu přes 100 W, bude mít tento herní model oficiálně nejrychlejší nabíjení v telefonu. Tento rok se zřejmě dočkáme dvou trendů: displeje s vysokou obnovovací frekvencí a bleskově rychlé nabíjení. Nubia se bude účastnit závodů na obou frontách.

Autor článku
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku