Zaměstnancům Applu rostou v důsledku inflace platy. Takovou hodinovku nejspíš nemáte

apple logo store unsplash laurenz heymann

Americký technologický gigant Apple oznámil, že v důsledku inflace zvýší svým lidem minimální mzdu na 22 dolarů za hodinu (v přepočtu asi 512 Kč). Kromě pracovníků ve Spojených státech amerických se předpokládá nárůst mezd i zaměstnanců v Evropě i jinde po světě. Změna se podle zjištění serveru The Wall Street Journal dotkne primárně prodavačů v Apple Storech, kteří ještě vloni brali průměrně kolem 16 dolarů na hodinu (asi 370 Kč).

Pokyn ke zvýšení odměn přišel také kvůli vzrůstající nespokojenosti zaměstnanců s jejich pracovními podmínkami. Ti začali zakládat odbory a stěžovat si nejen na peníze, ale také na počet dnů určených pro dovolenou. Přitom je důležité zmínit, že bez ohledu na aktuální extrémní inflaci a ekonomickou krizi ve světě vzrostla lidem pracujícím pro Apple minimální mzda od roku 2018 již o 45 %.iPhone 13 Face IDNepřehlédněte

Bude iPhone 14 ještě dražší? Přední kamera má Apple stát třikrát tolik

V Česku, kde průměrná hodinovka činí jen zlomek, se nám uvedená částka může zdát vysoká, avšak v USA je život obecně nákladnější než ve střední Evropě.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku