Bude iPhone 14 ještě dražší? Přední kamera má Apple stát třikrát tolik

iPhone 13 Face ID

Výroba chytrého telefonu je složitý proces, na jehož výslednou podobu a cenu má vliv celá řada faktorů, včetně nabídky řešení od dodavatelů třetích stran. I drobná změna se ve výsledku může podepsat na zvýšení ceny pro koncového zákazníka, a proto si firmy bedlivě hlídají cenu každé komponenty. Pakliže ale jako výrobce chcete, aby byla některá součástka výrazně lepší, nezbyde vám nic jiného, než sáhnout po dražší variantě.

Podle informací serveru ETNews se Apple rozhodne k radikálnímu kroku. U chystané modelové řady iPhone 14 vymění selfie kameru, která by měla být údajně až třikrát dražší a částečně vyráběná v Jižní Koreji, konkrétně firmou LG Innotek. Zdražení součástky má mít opodstatněný důvod – Apple chce ze své selfie kamery učinit prodejní tahák a přidat do ní automatické zaostřování.

iPhone 14 Mock pill and hole
Selfie kamera by měla projít razantním vylepšením

O specifikacích předního fotoaparátu se již dříve rozepsal známý analytik Ming-Chi Kuo, který taktéž hovořil o automatickém ostření a cloně f/1.9. Změny by měly výrazně vylepšit výsledky nejen selfie snímků, ale také videohovorů skrze FaceTime či Zoom, a to díky lepší hloubce ostrosti a možnosti vybrat si, kam bude fotoaparát zaostřovat. Pro srovnání: současné modely iPhonů disponují předním fotoaparátem s fixním ostřením a clonou f/2.2.iPhone 14 Mock pill and hole thuNepřehlédněte

iPhone 14 se vzdálí od modelu Pro. Rozdílů bude více, než si myslíte

Ačkoli se analytik Ming-Chi Kuo se svými předpověďmi často trefí do černého, server ETNews má podle serveru Apple Track úspěšnost okolo 55 procent. Je tedy potřeba brát s rezervou, zda zdražení selfie kamery bude skutečně takto radikální, protože by se dost možná projevilo také v prodejní ceně, která už je tak značná.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku