iPhone 14 se vzdálí od modelu Pro. Rozdílů bude více, než si myslíte

iPhone 14 Mock pill and hole thu

Poslední chytré telefony značky Apple se od sebe vzájemně příliš neliší. Společnost z Cupertina odlišuje jednotlivé modely primárně na základě různých rozměrů, velikosti baterie, úhlopříčky displeje a fotoaparátů na zadní straně, tedy pokud nebudeme brát v potaz cenově dostupný iPhone SE (2022). Obecně platí, že největší rozdíly jsou mezi iPhonem 13 a iPhonem 13 Pro, zatímco rozdíly mezi iPhonem 13 a iPhonem 13 mini, respektive iPhonem 13 Pro a iPhonem 13 Pro Max, nejsou nikterak zásadní.

Uznávaný novinář Mark Gurman z Bloombergu nyní přišel s další várkou spekulací ohledně chystaných nástupců. Podle něj Apple stále nevzdal myšlenku satelitní komunikace, kterou měl dle celé řady analytiků nasadit už u aktuálních modelů. Kromě toho Apple údajně plánuje ještě více odlišit základní modely od variant Pro.

iPhone 14 Mock Feature Pruple 2
Rozdíl mezi iPhonem 14 a iPhonem 14 Pro bude větší než doposud, tvrdí uznávaný novinář

Konkrétně má iPhone 14 Pro (Max) disponovat novým 48Mpx hlavním fotoaparátem, zatímco základní varianta zůstane u aktuálního 12Mpx. Mnohem větší překvapení je údajné nasazení novějšího čipsetu A16 Bionic pouze pro vybavenější modely – stejně jako v případě fotoaparátu, i u čipsetu by základní model měl zůstat u aktuálního čipsetu A15 Bionic. V tom si Gurman notuje s analytikem Ming-Chi Kuem, avšak na rozdíl od něj dodává, že toto rozhodnutí bude pravděpodobně motivováno nedostatkem čipsetů.iPhone 14 ProNepřehlédněte

Vše co víme o iPhone 14: rozdílů mezi modely letos bude požehnaně

Pro fanoušky větších úhlopříček podle Gurmana přinese Apple nový iPhone 14 Max, který by v portfoliu měl nahradit aktuální model mini a nabídnout 6,7“ displej za dostupnější cenu. Gurman se domnívá, po stránce designu se od současné nabídky zásadně lišit nebude, jen v případě modelů Pro by Apple měl sáhnout po pilulkovitém výřezu pro Face ID, kruhovém výřezu pro selfie kameru a větším fotomodulu na zadní straně.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku