Domů » Bleskovky » Za obřím výpadkem Facebooku stála triviální chyba, přiznal viceprezident společnosti

Za obřím výpadkem Facebooku stála triviální chyba, přiznal viceprezident společnosti

Před dvěma dny postihl největší sociální síť světa Facebook více než 6hodinový výpadek služeb. Kromě samotné sociální sítě nebyl v provozu ani Messenger, WhatsApp, Instagram či Oculus. Kromě samotných uživatelů z celé situace neměl radost ani Mark Zuckerberg, který během výpadku přišel o více než 6 miliard dolarů (cca 128 miliard korun).

facebook fotky logo 04
Facebook se za více než 6hodinový výpadek omluvil

Ústy Santoshe Janardhana, viceprezidenta Facebooku pro inženýrství a infrastrukturu, se společnost omluvila všem, které výpadek služeb negativně zasáhl. „Chápeme, že podobné výpadky mají velký dopad na životy lidí, a je naší povinností v podobných situacích informovat veřejnost. Omlouváme se všem, kteří byli touto situací zasaženi, a pracujeme na tom, aby naše infrastruktura byla do budoucna odolnější,“ napsal Janardhan ve svém prohlášení.

Za výpadkem stály chybné změny v konfiguraci routerů

Za výpadkem podle Janardhana stály chybné změny konfigurace routerů, které koordinují provoz mezi datovými centry společnosti. Tyto chybné změny vyřadily jak služby určené pro zákazníky, tak interní systémy. Z tohoto důvodu oprava výpadku trvala déle, než by si uživatelé a Facebook přáli.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Kdysi na servisu visel takový plakát a na něm rozcestník, nebo jak to nazvat.
    Mimo dalšího tam bylo Funguje to? Ne…Vrtal ses v tom? Ano….Jsi blb… pokud d to funguje nehrabej se v tom.

    Tohle psali už dříve, že měnili konfiguraci na něco zapomeli a prostě se jim to celé sesypalo

  2. Ať mi někdo vysvětlí, jak se došlo k té ztrátě 128 miliard korun.

    • Samozřejmě pán Cukrberk o žádných 6 miliard nepřišel. Akorát o tu hodnotu klesla obchodovatelná cena v akciích na burze. Tudíž v tom může být i snaha vydělat spekulací. Mělo by se prošetřit, jestli někdo před výpadkem neprodal větší množství akcii a po poklesu zase nekoupil.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).