Za obřím výpadkem Facebooku stála triviální chyba, přiznal viceprezident společnosti

facebook fotky logo 04

Před dvěma dny postihl největší sociální síť světa Facebook více než 6hodinový výpadek služeb. Kromě samotné sociální sítě nebyl v provozu ani Messenger, WhatsApp, Instagram či Oculus. Kromě samotných uživatelů z celé situace neměl radost ani Mark Zuckerberg, který během výpadku přišel o více než 6 miliard dolarů (cca 128 miliard korun).

Ústy Santoshe Janardhana, viceprezidenta Facebooku pro inženýrství a infrastrukturu, se společnost omluvila všem, které výpadek služeb negativně zasáhl. „Chápeme, že podobné výpadky mají velký dopad na životy lidí, a je naší povinností v podobných situacích informovat veřejnost. Omlouváme se všem, kteří byli touto situací zasaženi, a pracujeme na tom, aby naše infrastruktura byla do budoucna odolnější,“ napsal Janardhan ve svém prohlášení.

Za výpadkem stály chybné změny v konfiguraci routerů

Za výpadkem podle Janardhana stály chybné změny konfigurace routerů, které koordinují provoz mezi datovými centry společnosti. Tyto chybné změny vyřadily jak služby určené pro zákazníky, tak interní systémy. Z tohoto důvodu oprava výpadku trvala déle, než by si uživatelé a Facebook přáli.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku