Domů » Bleskovky » Z metru a půl na beton. Jak v crash testu obstál Galaxy Z Fold 3?

Z metru a půl na beton. Jak v crash testu obstál Galaxy Z Fold 3?

Samsung se pyšní tím, že jeho Galaxy Z Fold 3 je nejodolnějším ohebným smartphonem současnosti. Disponuje odolností vůči vodě a navíc dostal boky z pevnějšího hliníku, skleněné plochy z ochranného skla Gorilla Glass Victus a o 80 procent odolnější vnitřní displej.

Samsung Galaxy Z Fold 3 recenze clanek

Podle tradiční tortury youtubera JerryRigEverything je sice odolnost proti poškrábání stejná jako minule, v testech pádu z výšky však prokazuje svoji houževnatost. Galaxy Z Fold 3 si tentokrát vzal do parády youtuber PhoneBuff a vyzkoušel na něm sérii „drop“ testů. A nutno podotknout, že si ohebný telefon nevedl vůbec špatně.

Galaxy Z Fold 3: jak ustojí pád na beton?

Nejslabším článkem telefonu se ukázaly býti skleněné plochy, u nichž hodně závisí na úhlu dopadu. Pokud první impakt od tvrdé plochy schytá kovový rámeček a sklo až v druhém gardu, může telefon přežít bez úhony (až na pár oděrek v hliníku); jakmile však telefon spadne přímo na sklo, můžete počítat s prvními prasklinami. Nutno však podotknout, že telefon byl i nadále plně funkční.

Galaxy Z Fold 3 Drop Test: How Fragile Is It?

Tragicky nedopadl ani pád na kovový kloub – opět se objevily malé oděrky, ale zavírání a otevírání fungovalo bez sebemenších obtíží. Toto platí i po sérii pádů s různými úhly rozevření.

Samostatnou kapitolou se stal test vnitřního ohebného displeje, který přežil jak pád z metru na beton, tak z metru a půl na kovovou plochu. V druhém případě sice došlo k umrtvení několika pixelů, avšak telefon byl stále použitelný a vyšel z testu výrazně lépe než jeho předchůdce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).