Domů » Bleskovky » Galaxy Z Fold 3 v testu odolnosti. Opravdu je vnitřní displej pevnější než minule?

Galaxy Z Fold 3 v testu odolnosti. Opravdu je vnitřní displej pevnější než minule?

Smartphone Samsung Galaxy Z Fold 3 si od minulé generace polepšil v mnoha oblastech, ovšem největší překvapení si jeho korejský výrobce připravil v oblasti odolnosti. Telefon můžete bez obav ponořit do vody a navíc se můžete těšit na odolnější hliník, skleněné plochy i samotný ohebný displej, u něhož Samsung slibuje o 80 procent větší odolnost. Co všechno Galaxy Z Fold 3 vydrží, si ověřil ve svém tradičním testu youtuber JerryRigEverything.

Sklo je sklo, plast je plast, hliník je hliník

Po vybalení je tělo Galaxy Z Fold 3 obaleno folií, která dává falešnou naději, že na vnitřním ohebném displeji není patrný přechod mezi oběma polovinami. Pravda je ovšem taková, že i u novější generace je ohyb jasně viditelný. Samsung tvrdí, že krycí fólie displeje je o 80 procent odolnější než u minulé generace, ovšem jak dokazuje video, plast je stále plastem, takže viditelnou rýhu i nadále způsobíte pouze nehtem. Proto Samsung ihned po prvním spuštění varuje, co všechno s vnitřním displejem nemáte dělat.

Is the Galaxy Fold 3 really 80% Stronger?! - Durability Test!

Galaxy Z Fold 3 podporuje nové druhy stylusů Galaxy S-Pen, které mají měkký hrot. I s ním se dá plastová fólie displeje lehce „promáčknout“, ovšem tento stav je pouze dočasný; po chvíli nečinnosti se plocha sama vyžehlí. I s rýhami je displej stále použitelný, ovšem pozor si dejte v oblasti poddisplejové selfie kamerky; zde už by vryp mohl ovlivnit kvalitu snímku.

Samsung Galaxy Z Fold 3 14

Kvůli měkkosti vnitřního displeje a také konstrukci kloubu je Galaxy Z Fold 3 odolný pouze vůči vodě, nikoliv vůči prachu a jiným pevným částicím. Přesto pokus s hrstí hlíny dopadl nad očekávání dobře a negativně se nepodepsal ani na displeji, ani na kloubu. Malinko tomu napomáhá i fakt, že obě poloviny displeje k sobě nepřiléhají, takže případný nepořádek se z uzavřeného prostoru vysype.

Samsung Galaxy Z Fold 3 15

Vnější displej je krytý ochranným sklem Gorilla Glass Victus, takže jeho odolnost je stejná jako u kteréhokoliv jiného smartphonu. Totéž platí i o „leteckém“ hliníku, který zkrátka s trochou nešikovnosti poškrábete. V tomto ohledu se žádné zázraky nedějí. Přesto se Samsungu podařilo telefon konstrukčně zpracovat velmi dobře, neboť veškeré pokusy o kompletní zničení ustál na výbornou; zlomit se jej nepodařilo.

Galaxy Z Fold 3 je na ohebný telefon neuvěřitelně houževnatý, jediné obavy tak vzbuzuje stále citlivý vnitřní displej, který je zapotřebí držet dál od tvrdých částic a předmětů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Marketing má Samsung zvládnuté dobře. Tady by se mohli ostatní inspirovat. Fold je hračka, která jednou určitě vyroste. Momentálně je to ale nepoužitelný.

  2. Chce to ešte čas a veľa úsilia že to ľudia využijú. Za mna super ale na bežne používanie je to na dve veci

  3. Bohužel se všichni zaměřují na vnitřní displej. Ale velká ostuda je kvalita toho vnějšího. Jakékoliv tuknutí do rámečku je pro displej konečná. To stejné sklíčka u zadních fotoaparátů.

    Používám nového folda osmý den a vypadá dost bídně. 😔

    • By mě zajímalo co s tím děláš. Kolega má Folda 2 a vypadá po roce celkem k světu. Akorát si musí jednou za čas nechat vyměnit v Samsungu tu vnitřní fólii. Jinak všechno funguje jak má a nijak omlácenej není. Podotýkám, že pouzdro nepoužívá.

    • Tak to nevím co s ním děláte… Mám ho měsíc a je pořád jak nový. A to jsem obal dostal před 4mi dny. Ten ale skoro nepoužívám, ten se opravdu nepovedl…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).