Domů » Bleskovky » Yubico představilo bezpečností klíč pro iPhone s Lightning konektorem

Yubico představilo bezpečností klíč pro iPhone s Lightning konektorem

Bezpečnost je jedním z velkých témat technologického světa. S tím, jak skrze zařízení připojená k internetu přistupujeme k citlivým údajům jako například bankovním účtům, se zvyšuje potřeba tyto data chránit. V mnohých případech už heslo nebo biometrická ochrana nestačí, proto se vyplatí sáhnout po vícefaktorovém ověřování identity. K tomu často slouží také bezpečnostní klíče. I když iPhone obecně platí za velmi bezpečné zařízení, neuškodí mít nějakou ochranu navíc.

Youbico se může pochlubit prvním Lightning bezpečnostním klíčem

Na to myslela společnost Yubico, která představila na CES v Las Vegas vůbec první bezpečností klíč s Lightning konektorem, který cílí přímo na majitele jablečných zařízení. Pokud jste doteď chtěli v rámci iPhonu nebo iPadu využívat bezpečnostní klíč, nezbyla vám jiná možnost, než sáhnout po Bluetooth řešení, které není vždy stoprocentně spolehlivé.

Novinka z dílny Yubico disponuje kromě Lightningu také USB-C, což ocení také majitelé nových MacBooků. Klíčenka získala schválení v rámci programu Apple MFi, o bezpečnost či podporu tak nemusíte mít obavy. Společně s bezpečnostním klíčem zveřejnilo Yubico kódy pro vývojáře, kteří tak budou moci zabudovat podporu přímo do svých aplikací. Klíč bude pro zákazníky dostupný někdy během roku 2019, přičemž cena prozatím nebyla stanovena.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments