Domů » Bleskovky » YouTuber porovnal 108Mpx snímače Xiaomi a Samsungu. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

YouTuber porovnal 108Mpx snímače Xiaomi a Samsungu. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Všem dobře známý YouTube kanál, kde se mučí telefony, JerryRigEverything, nedávno vypustil do světa nové video. V něm rozebral dosud jediné dva telefony, které se mohou pochlubit fotoaparátem s rozlišením 108 Mpx. Jedná se o modely Xiaomi Mi Note 10 a Samsung Galaxy S20 Ultra. Ve videu se pozornost ubírá k rozborce senzorů a k jejich porovnání. Xiaomi na vývoji fotoaparátu spolupracovalo se Samsungem a výsledkem je právě 108Mpx snímač. Ten se měl objevit ještě v modelu Mi Alpha, který však (prozatím) zůstal ve fázi funkčního prototypu.

Cheap Xiaomi 108mp Camera vs The S20 Ultra? - TEARDOWN!

Na první pohled jsou oba 108Mpx senzory stejné a jejich označení je velmi podobné. Hardware však není úplně totožný a ač Samsung s Xiaomi spolupracoval na vývoji, jihokorejský gigant si nechal to nejlepší pro sebe. V Xiaomi Mi Note 10 najdeme původní ISOCELL Bright HMX, zatímco Samsung Galaxy S20 Ultra nabízí vylepšenou verzi ISOCELL Bright HM1.

NepřehlédněteXiaomi Mi Note 10: podrobný test 108Mpx fotoaparátu

Ta nabízí změny především v podobě spojování 9 pixelů do jednoho (3×3) a možnosti nahrávání 8K videa. Cenový rozdíl mezi Xiaomi a Samsungem je bezmála 22 tisíc korun a jejich senzory jsou si velmi podobné. Kladně se to projevilo na kvalitě fotografií, které jsou u obou modelů na vysoké úrovni.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments