Domů » Bleskovky » YouTuber porovnal 108Mpx snímače Xiaomi a Samsungu. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

YouTuber porovnal 108Mpx snímače Xiaomi a Samsungu. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Všem dobře známý YouTube kanál, kde se mučí telefony, JerryRigEverything, nedávno vypustil do světa nové video. V něm rozebral dosud jediné dva telefony, které se mohou pochlubit fotoaparátem s rozlišením 108 Mpx. Jedná se o modely Xiaomi Mi Note 10 a Samsung Galaxy S20 Ultra. Ve videu se pozornost ubírá k rozborce senzorů a k jejich porovnání. Xiaomi na vývoji fotoaparátu spolupracovalo se Samsungem a výsledkem je právě 108Mpx snímač. Ten se měl objevit ještě v modelu Mi Alpha, který však (prozatím) zůstal ve fázi funkčního prototypu.

Cheap Xiaomi 108mp Camera vs The S20 Ultra? - TEARDOWN!

Na první pohled jsou oba 108Mpx senzory stejné a jejich označení je velmi podobné. Hardware však není úplně totožný a ač Samsung s Xiaomi spolupracoval na vývoji, jihokorejský gigant si nechal to nejlepší pro sebe. V Xiaomi Mi Note 10 najdeme původní ISOCELL Bright HMX, zatímco Samsung Galaxy S20 Ultra nabízí vylepšenou verzi ISOCELL Bright HM1.

NepřehlédněteXiaomi Mi Note 10: podrobný test 108Mpx fotoaparátu

Ta nabízí změny především v podobě spojování 9 pixelů do jednoho (3×3) a možnosti nahrávání 8K videa. Cenový rozdíl mezi Xiaomi a Samsungem je bezmála 22 tisíc korun a jejich senzory jsou si velmi podobné. Kladně se to projevilo na kvalitě fotografií, které jsou u obou modelů na vysoké úrovni.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zlychlapec
Uživatel
zlychlapec
Offline

JerryRigs je kanál, youtuber se jmenuje Zack… žurnalistika level smartmania again.

Akretep
Anonym
Akretep
Offline

Jsem vlastníkem Xiaomi Mi Note Pro a co se týká fotografií a videa musím říci, že jsem naprosto spokojený. Vše ostatní také funguje, jen oproti jiným mobilům, má slabší procesor, avšak i tak dostačující. Pro nás, kteří se nechceme tahat se zrcadlovkou a nechceme dávat za mobil 30.000,- není lepší volba.