Domů » Bleskovky » Futuristický Xiaomi Mi Mix Alpha v prvních testech. Blíží se začátek prodeje?

Futuristický Xiaomi Mi Mix Alpha v prvních testech. Blíží se začátek prodeje?

V minulém roce přišlo čínské Xiaomi se spoustou modelů. Mezi ty nejzajímavější se bezesporu řadí Xiaomi Mi Mix Alpha, který nabízí displej obtočený kolem téměř celého těla smartphonu. Alpha je však (zatím) pouze koncept, který má ukázat možnosti technologií tohoto čínského draka a nastínit budoucnost, kterým se chce značka ubírat. Do prodeje se bohužel telefon zatím nedostal, ale v posledních dnech mělo několik vybraných Youtuberů možnost si Alphu vyzkoušet. Jedním z vyvolených byl Marques Brownlee, alias MKBHD.

Xiaomi Mi Mix Alpha Impressions: The Wraparound Display!

Marques mohl s Alphou strávit zřejmě jen omezený čas, protože se nejedná o klasickou recenzi, na které jsme u něj zvyklí. Spíš jsou to takové první dojmy, které nám však dávají možnost pochopit, jak se Mi Mix Alpha používá a k čemu je využíván displej kolem celého těla. MKBHD je nadšen zejména z designu, který působí nadčasovým a velmi moderním dojmem.

mkbhd Mi mix Alpha 2
Držet v ruce displej omotaný kolem telefonu byla pro MKBHD nová zkušenost. Odnáší si ale veskrze pozitivní dojmy

Tip: Xiaomi Mi Mix Alpha: displej okolo celého těla, titan, 108 Mpx fotoaparát a astronomická cena

„Omotaný“ displej má pár skromných výhod

Velkou a možná spíše největší roli zde hraje wow faktor. Ten je zde na prvním místě. Nestává se běžně, abyste na ulici viděli někoho s podobným telefonem. Sám MKBHD říká, že se mu ani nechce věřit, že takový design existuje, protože působí na poměry dnešních smartphonů nadčasově. Pokud se Xiaomi rozhodne koncept prodávat, majitelé modelu Alpha budou jistě poutat pozornost všude, kam vstoupí.

mkbhd Mi mix Alpha 6
Displej modelu Xiaomi Mi Mix Alpha působí jako z budoucnosti. Na veřejnosti by na sebe Alpha zcela jistě strhla pozornost

Video pokračuje pocity z kvality zpracování, které je podle slov MKBHD velmi poctivé a telefon je díky tomu příjemně těžký. To značí použití kvalitních materiálů, mezi které se řadí titan, keramika nebo safírové sklo. Jednou vychytávkou, kterou si Marques oblíbil, je ukazatel baterie. Ano, dost jednoduchá věc, která normálně geeky nezaujme. Xiaomi zde ale posunulo grafiku na vyšší laťku a využilo velkého displeje kolem těla telefonu.

mkbhd Mi mix Alpha
Při nabíjení se celý telefon promění v baterii. Malá, ale příjemná vychytávka potěší a vypadá stylově

Zadní fotoaparát je umístěn v pruhu keramiky, který rozděluje dvě strany displeje. Tento koncept je skutečně telefonem s minimem ústupků a dostalo se tedy i na 108Mpx fotoaparát, kterému sekunduje ještě širokáč a teleobjektiv. O jejich kvalitě se video nijak nezmiňuje, ale Marques ukazuje využití zadní plochy displeje, která se používá při pořizování selfies. Ty budou díky hlavnímu fotoaparátu jistě na velmi dobré úrovni.

S pouzdrem zde zřejmě nepochodíte

Xiaomi k tomuto konceptu dodává i kryt. To zvyšuje možnost začátku prodeje modelu Mi Mix Alpha. Každopádně se jedná o velmi skromnou ochranu a kryt zřejmě nezabrání poškození při pádu. Ono když je displej přes celé tělo telefonu, tak bude obtížné někam umístit ochranné prvky. Pokud se přeci jen telefon dostane do prodeje, budou majitelé muset počítat s tím, že se budou muset k telefonu chovat se zvýšenou opatrností.

mkbhd Mi mix Alpha 4
Ochranný kryt k telefonu Xiaomi Mi Mix Alpha zřejmě poškrábáním ani pádům nezabrání

Opravit nebo vyměnit takový displej, který mimochodem zabírá 180,6 % plochy, rozhodně nebude levná záležitost. Xiaomi ani MKBHD nám nesdělili, kdy a zda vůbec se model Mi Mix Alpha dostane do prodeje. K tomuto kroku jsme však zřejmě docela blízko, protože balení telefonu vypadalo z videa jako z finálního produktu a software fungoval až na tlačítka také spolehlivě. Třeba chtělo Xiaomi získat zpětnou vazbu a zároveň nalákat svět technologií na příchod konceptu do prodeje.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

2 komentářů

  1. Jako je to hezký a zajímavý, ale kromě toho wow efektu jak se píše v článku, to je asi všechno. Jinak design ala Samsung a s fotoaparátem 108MPx jak všichni víme se podílel Samsung právě s Xiaomi.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).