Domů » Bleskovky » YouTube prochází změnami, nový design doplňují změny pod povrchem

YouTube prochází změnami, nový design doplňují změny pod povrchem

Službu YouTube není třeba dlouze představovat. Google se delší dobu větším změnám vyhýbal, nyní však konečně na jedné ze svých nejpopulárnějších služeb zapracoval. Nejviditelnější změnou je samotné logo. Červená část už netvoří součást názvu, ale přesunula se před nápis YouTube.

Webové rozhraní prošlo také razantní změnou, Google konečně implementoval svůj Material Design, který známe z Androidu. Konečně je dostupný i noční mód, který přepne YouTube do černé barvy, která je v noci na pohled příjemnější. Změny dostihly i mobilní aplikaci, která dostala například možnost rychle se ve videích přesouvat vpřed a vzad, nebo adaptaci videa na různé úhlopříčky.


Za zmínku stojí také změny, ze kterých budou profitovat především youtubeři. Prodlevu při živém přenosu lze nově na YouTube nastavit na „ultra nízkou“. Ta umožní pořadatelům živých přenosů rychleji odpovídat na dotazy svých diváků. Výhodou je, že k využití této funkce není potřeba žádný nový hardware. V chatu rovněž přibude možnost blokovat klíčová slova nebo fráze.

Pro vývojáře aplikací na jablečná zařízení je zajímavá nová funkce v rámci ReplayKit. Ta umožňuje uživatelům pomocí několika kliknutí zahájit živý přenos na YouTube přímo z vybrané aplikace.

Nová hudební služba od Google: YouTube Red a Play Music se spojí

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
l0lz
Uživatel
l0lz

Aj u vas je YouTube s novym designom spomalený ? Facebook to isté..

Marek
Anonym
Marek

Ne, nic toakveho nepozoruji.Chyba bude u tebe.

Tedy
Uživatel
Tedy

Jak myslíš zpomalený?
Titulní stránka a jednotlivá videa se načítání stejně svižně jako dřív, mimo pozměněného designu který není špatný ale líbil se mi víc ten starý (otázka zvyku, chce to pár dní…) Jsem si ničeho nevšiml.
Co se týče FB aplikace používám ji ve verzi lite stejně tak Messenger a šlapou parádně.
Pokud to bude časem s Ned otlivymi ukdaty zase nabibtnsvat a přibývat nesmysly které nevyuziji a nechci, nahradím FB lite aplikaci webovou stránkou této služby v Chrome.