Domů » Bleskovky » YouTube prochází změnami, nový design doplňují změny pod povrchem

YouTube prochází změnami, nový design doplňují změny pod povrchem

Službu YouTube není třeba dlouze představovat. Google se delší dobu větším změnám vyhýbal, nyní však konečně na jedné ze svých nejpopulárnějších služeb zapracoval. Nejviditelnější změnou je samotné logo. Červená část už netvoří součást názvu, ale přesunula se před nápis YouTube.

YouTube: What will you watch next?

Webové rozhraní prošlo také razantní změnou, Google konečně implementoval svůj Material Design, který známe z Androidu. Konečně je dostupný i noční mód, který přepne YouTube do černé barvy, která je v noci na pohled příjemnější. Změny dostihly i mobilní aplikaci, která dostala například možnost rychle se ve videích přesouvat vpřed a vzad, nebo adaptaci videa na různé úhlopříčky.

Za zmínku stojí také změny, ze kterých budou profitovat především youtubeři. Prodlevu při živém přenosu lze nově na YouTube nastavit na „ultra nízkou“. Ta umožní pořadatelům živých přenosů rychleji odpovídat na dotazy svých diváků. Výhodou je, že k využití této funkce není potřeba žádný nový hardware. V chatu rovněž přibude možnost blokovat klíčová slova nebo fráze.

Pro vývojáře aplikací na jablečná zařízení je zajímavá nová funkce v rámci ReplayKit. Ta umožňuje uživatelům pomocí několika kliknutí zahájit živý přenos na YouTube přímo z vybrané aplikace.

Nová hudební služba od Google: YouTube Red a Play Music se spojí

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments