Domů » Bleskovky » YouTube prochází změnami, nový design doplňují změny pod povrchem

YouTube prochází změnami, nový design doplňují změny pod povrchem

Službu YouTube není třeba dlouze představovat. Google se delší dobu větším změnám vyhýbal, nyní však konečně na jedné ze svých nejpopulárnějších služeb zapracoval. Nejviditelnější změnou je samotné logo. Červená část už netvoří součást názvu, ale přesunula se před nápis YouTube.

YouTube: What will you watch next?

Webové rozhraní prošlo také razantní změnou, Google konečně implementoval svůj Material Design, který známe z Androidu. Konečně je dostupný i noční mód, který přepne YouTube do černé barvy, která je v noci na pohled příjemnější. Změny dostihly i mobilní aplikaci, která dostala například možnost rychle se ve videích přesouvat vpřed a vzad, nebo adaptaci videa na různé úhlopříčky.

Za zmínku stojí také změny, ze kterých budou profitovat především youtubeři. Prodlevu při živém přenosu lze nově na YouTube nastavit na „ultra nízkou“. Ta umožní pořadatelům živých přenosů rychleji odpovídat na dotazy svých diváků. Výhodou je, že k využití této funkce není potřeba žádný nový hardware. V chatu rovněž přibude možnost blokovat klíčová slova nebo fráze.

Pro vývojáře aplikací na jablečná zařízení je zajímavá nová funkce v rámci ReplayKit. Ta umožňuje uživatelům pomocí několika kliknutí zahájit živý přenos na YouTube přímo z vybrané aplikace.

Nová hudební služba od Google: YouTube Red a Play Music se spojí

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Aj u vas je YouTube s novym designom spomalený ? Facebook to isté..

  2. Jak myslíš zpomalený?
    Titulní stránka a jednotlivá videa se načítání stejně svižně jako dřív, mimo pozměněného designu který není špatný ale líbil se mi víc ten starý (otázka zvyku, chce to pár dní…) Jsem si ničeho nevšiml.
    Co se týče FB aplikace používám ji ve verzi lite stejně tak Messenger a šlapou parádně.
    Pokud to bude časem s Ned otlivymi ukdaty zase nabibtnsvat a přibývat nesmysly které nevyuziji a nechci, nahradím FB lite aplikaci webovou stránkou této služby v Chrome.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).