Domů » Bleskovky » YouTube Music: konkurence pro Spotify a Apple Music

YouTube Music: konkurence pro Spotify a Apple Music

Google tento týden spustil novou službu YouTube Music, která by v budoucnu měla konkurovat Apple Music a Spotify. Služba bude velmi podobná svým konkurentům. Je to zkrátka veškerá hudba a všechna videa, která lze na YouTube nalézt. Tentokrát to ale bude sjednocené do jediné aplikace, přehledné a jednoduché.

YTmusic

Google už v minulosti takovou aplikaci měl, ale podle uživatelů za moc nestála a proto ji nikdo nevyužíval. Pravděpodobně to souviselo i s faktem, že zde nebyla možnost předplatného a tudíž bylo všude plno reklam. Nyní bude aplikace obsahovat předplatné a prémiové služby a Google tak doufá, že tím přesvědčí mnoho uživatelů aby přešli právě k YouTube Music.

ytmusic

Předplatné

Jak již bylo naznačeno, nová služba se bude podobat svým konkurentům. Bude zde možnost být neplatícím uživatelem, což vám dá možnost poslouchat a sledovat vše, co aplikace nabízí s reklamou. V případě, že o něco takového nestojíte, lze si zakoupit měsíční předplatné za 9,99 USD, což je v přepočtu 217 korun. Tím získáte YouTube Music Premium a přístup ke všemu co aplikace nabízí a bez reklam. Předplatné navíc zahrnuje funkce jako, poslech na pozadí a stahování hudby. Používat můžete mobilní aplikaci, stejně jako verzi pro PC a obě zahrnují vše co byste od takové služby mohli chtít. Playlisty, rádia umělců, hudební videoklipy, a další.

youtube

 

V případě, že již máte předplatné jiné služby od Googlu, která se nazývá Google Play Music, není třeba se obávat. Automaticky získáte i předplatné pro YouTube Music Premium.

Google Play Music

Již dříve Google oznámil, že aplikace Google Play Music v budoucnu ustoupí nové hudební službě. Prozatím budou fungovat obě, ale v blízké budoucnosti bude Google Play Music zrušena a na její místo nastoupí plnohodnotná aplikace YouTube Music. Nyní je tedy vaše předplatné v bezpečí a rovněž zahrnuje i předplatné pro YouTube Music. Jakmile se Google rozhodne službu Play Music zrušit, bude vás o tom informovat.

Google Play Music Family Plan: Za 15 dolarů poslouchá celá rodina

Služba YouTube Music vyjde 22. května, a to v USA, Austrálii, na Novém Zélandu, v Mexiku a Jižní Koreji. Dále bude služba expandovat do Kanady, Německa, Francie, Ruska, Španělska a Švédska. O tom, kdy přijde služba do České republiky prozatím nejsou žádné informace. Lze jen doufat, že Google s touto informací brzy přijde.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

9 komentářů

 1. Vypada to zajmave az na jeden velky zadrhel.. Je to GOOGLE.. coz znamena, ze zivotnost te appky bude zas jen par let (v pripade uspechu) nez bude opet nahrazena necim novym, coz vzdycky ale opravdu vzdycky prinasi nejake ty komplikace.

  Takze dekuji nechci aniz bych to uz videl…

 2. Tohle vypadá hodně dobře. Pokud tam opravdu najdu audio k jakémukoliv videu na YouTube, klidně si za toto budu platit. Háček bude snad jen ta dostupnost v ČR..

  • Velmi dolezita bude aj kvalita nahravok. V pripade Spotify je kvalita ma spickovej urovni, kde jedna skladba ma 30-40MB. Ja si na kvalitu nahrávok potrpim. Bohvie aku kvalitu bude poskytovat to Youtube.

 3. Úplně by stačilo přidat do aplikace youtube možnost zamknutí při přehrávání.

  • Aby ti jedno video zožralo celý dátový balík?

  • To zas ne, ale nemyslím že nová aplikace bude streamovat pouze zvuk z YouTube takže mi další aplikace připadá zbytečná.

  • Naštěstí je zcela vedlejší, co ty si myslíš.
   Hlavně jde o PLACENOU konkurenci spotify, takže nějaké přehrávání hudby na pozadí z youtube zadarmo je přesný opak toho, co google chce, takže příspěvek úplně mimo.

  • MyTube na Windows na pozadi/zamknutej obrazovke streamuje iba zvukovú stopu. A da sa to nastaviť aj priamo v aplikacii pri výbere kvality je aj možnosť „iba audio“. Tak nejako si predstavujem tu aplikáciu.

 4. To je všetko krásne ale s kompresiou akou sú nahraté terajšie veci na YT neviem neviem. Veď tam sú 128cky všetko maximálne, ti aj na shitne slúchadlá je poznať.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).