YouTube hlásí hotovo. Zpřístupnění populární funkce pro iOS je na spadnutí

youtube google aplikace videa unsplash

YouTube sice patří mezi jedničku na poli sledování videí, což ovšem neznamená, že by ustrnul ve vývoji. Již delší dobu Google pracoval na implementaci režimu obraz v obraze (picture-in-picture) do své iOS aplikace nejen pro prémiové uživatele, ale také pro ty, kteří si YouTube Premium nepředplácí. Až doposud se přitom jednalo o experimentální funkci, která byla vyhrazena jen pro platící.

Takto využíval režim obraz v obraze, jenž umožňuje sledování videí v malém plovoucím okně nad ostatními aplikacemi, také jistý Shakti Rathore, kterému ovšem zmíněná funkce přestala znenadání fungovat. Poté, co vznesl svůj dotaz na Twitteru, se dočkal překvapivé odpovědi: funkce byla deaktivována, neboť v následujících dnech bude zpřístupněna všem uživatelům s operačním systémem iOS 15 a vyšším.

YouTube Picture in Picture Featu
Přehrávání videí na YouTube v režimu obraz v obraze bude již brzy dostupné pro všechny

Kdy přesně plánuje Google novou funkci uvolnit není jisté, nicméně je pravděpodobné, že tak učiní postupně ve vlnách. I když tato funkce má být zpřístupněna pouze pro obyvatele Spojených států, množí se zprávy o tom, že je obraz v obraze dostupný také mimo USA. Je tedy možné, že se této funkcionality brzy dočkáme také v našich luzích a hájích.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku