Domů » Bleskovky » YouTube Edition by Google: stane se chytrý telefon zaměřený na video realitou?

YouTube Edition by Google: stane se chytrý telefon zaměřený na video realitou?

Softwarový gigant Google uvažuje, že vypustí do světa mobilní přírůstek, který by se zaměřoval čistě na YouTube. To alespoň vyplývá z nedávného průzkumu, který Google zaslal některým svým uživatelům. Samotná anketa sice produkci YouTube smartphonu nepotvrzuje, nicméně ukazuje na trend, kterým by se Google rád vydal.

Průzkum poodhalil několik funkcí, které by připravovaný telefon mohl mít. Jednou z nich je YouTwist, která po překlopení smartphonu na domovské obrazovce na šířku ihned zobrazí doporučená videa z YouTube. Funkce YouCapture není nic jiného než hardwarové tlačítko fotoaparátu, které umožní okamžitě nahrávat videa rovnou na YouTube. Třetí poodhalenou funkcí je Creator Connect, která naznačuje implementaci funkcí podobných Instagram Stories. Live Lockscreen je pak doplňkem v podobě zamykací obrazovky, která bude zobrazovat náhledy videí s možností okamžitě spustit YouTube aplikaci.

Z marketingových názvů jako „YouTube Edition by Android One“, „YouTube Edition by LG“ nebo „YouTube Edition by Samsung“ je patrné, že realizaci ponechá Google na partnerech. Průzkum poodhalil také specifikace, které řadí smartphone do střední třídy: 6,1″ LCD displej s rozlišením 2 160 x 1 080 pixelů, 2,2 GHz procesor, 3 700 mAh baterie s podporou rychlého nabíjení, 4 GB RAM, zadní duální fotoaparát s rozlišením 12 a 5 MPx s podporou HD nahrávání videa, přední fotoaparát s rozlišením 8 MPx, stereo reproduktory Dolby Atmos, čtečka otisků prstů nebo vnitřní paměť až 64 GB sice díru do světa neudělá, ale za cenu okolo 400 dolarů (cca 8 800 Kč) by mohl být zajímavou alternativou pro YouTube nadšence.

Jakou podobu bude mít YouTube smartphone a jestli se vůbec dočká realizace, není vůbec jisté. Jisté je jen to, že Google zvažuje své možnosti a rád by více propagoval YouTube, který je mezi mladší generací populárnější než televize. Pozor si ovšem musí dát na podobné projekty, které skončily neúspěchem.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).