Domů » Bleskovky » YouTube chystá další novinku. Tentokrát se opisovalo od TikToku

YouTube chystá další novinku. Tentokrát se opisovalo od TikToku

YouTube je zvláštní úkaz dnešního moderního světa. Jedná se o jednu z největších platforem pro sdílení mediálního obsahu, ale snaha o zavedení novinek nikdy moc nevyšla. Relativně nedávno YouTube implementovalo do prostředí tzv. Stories, které jsou odpovědí na funkci krátkých, mizejících videí na Instagramu.

Stories na Youtube se však zrovna dvakrát nechytily a pravidelně je používá minimum uživatelů. Mediální gigant se tentokrát chystá kopírovat TikTok a nabídnout na své platformě krátká videa.

tiktok
TikTok zažívá poslední dobou boom zejména u mladší generace. YouTube Shorts by měly být krátké klipy ve stylu čínské sociální sítě (zdroj: Unsplash)

Tip: Instrukce pro moderátory TikToku: nepropaguje příspěvky od ošklivých uživatelů

V tento moment má čínská sociální síť TikTok zhruba 2 miliardy aktivních uživatelů a YouTube cítí konkurenci. Svou novinkou, která by se měla jmenovat „Shorts“, bude chtít TikToku převzít primárně mladší generaci, která je na této platformě nejaktivnější.

Nebude to ale lehké, protože na krátká videa a klipy si už gigant z Číny vytvořil pomyslný monopol a ani Facebook, který se snažil prorazit s aplikací Lasso, v této výzvě neuspěl. Zatím není jasné, kdy se dočkáme spuštění této funkce od YouTube a v jakých zemích bude dostupná.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).