Domů » Bleskovky » Instrukce pro moderátory TikToku: nepropaguje příspěvky od ošklivých uživatelů

Instrukce pro moderátory TikToku: nepropaguje příspěvky od ošklivých uživatelů

Populární aplikace na vytváření a sdílení krátkých videí TikTok instruovala své moderátory poměrně šokujícími pravidly, v rámci kterých měli potlačovat obsah od ošklivých, tlustých, postižených a chudých uživatelů. S odkazem na web The Intercept o tom informoval deník The Independent.

tiktok
Ilustrační obrázek, zdroj: Unsplash)

Podle dokumentů získaných webem bylo moderátorům nařízeno, aby na stránku s doporučenými videi For You nevybírali taková, která ukazují uživatele s „abnormální tělesnou stavbou (včetně trpaslíků nebo lidí s akromegalií), ošklivým vzhledem tváře a deformacemi v obličeji“ a ty, kteří jsou „buclatí… obézní či příliš hubení“.

Atraktivita za každou cenu

Pokud není vzhled člověka dobrý, video bude mnohem méně atraktivní a nebude stát za doporučení novým uživatelům,“ vysvětlují dokumenty smysl pokynu.

Z dokumentů rovněž vyplývá, že moderátoři se měli zaměřovat i na videa ukazující „méně atraktivní“ výjevy jako rozpadlé budovy, slumy nebo oblasti zachycující venkovskou chudobu, ale také „křivácké úsměvy a „pivní pupky“.

Mluvčí TikToku Josh Gartner popřel, že by zmíněné pokyny byly stále v platnosti. Většina z nich je prý zastaralá nebo se v některých případech nikdy formálně nepoužívaly. Dodal, že „představovaly první hrubý pokus o ochranu uživatelů před šikanou, už ale neplatí a nepoužívaly se již v době, kdy dokument s nimi získal The Intercept“. Pravidla prý také měla bránit lidi s postižením od kyber-šikany.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry (zejména „inteligentní“ FPS jako Bioshock, RPG jako Skyrim a tahové strategie typu HOMAM), tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Hojne
Anonym
Hojne
Offline

TikTok je za mě hroznej nesmysl a žrout času. Teenageri na tom visej hodiny denně a reálnej svět kolem jim uniká :(