Cena:

YotaPhone 3 na tiskových renderech: displej vpředu, displej vzadu

Společnost YotaPhone se chystá brzy představit svůj třetí smartphone. Stejně jako jeho předchůdci má i YotaPhone 3 dostat sekundární e-ink displej na zadní straně, oba displeje se však oproti předchozí generaci o půl palce zvětší. Jak bude chystaná novinka vypadat, odhalují následující rendery.

Hlavní displej telefonu bude vyroben technologií AMOLED a nabídne úhlopříčku 5,5″ a Full HD rozlišení, pod displejem se bude nacházet oválné domovské tlačítko s funkcí čtečky otisků prstů.  Sekundární displej bude monochromatický, dotykový a bude mít úhlopříčku 5,2″. Pod displejem se bude nacházet dvojitá brada, přičemž v horní části najdeme senzorová tlačítka, ve spodní pak logo výrobce. Telefon bude obehnán kovovým rámečkem, který bude v několika místech přerušen kvůli průchodu signálu bezdrátových sítí.

YotaPhone 3 bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 625 se 4 GB RAM, vnitřní paměť bude mít kapacitu 64 nebo 128 GB (podle varianty). O pořizování snímků se postará dvojice fotoaparátů s rozlišením 12 a 13 Mpx, o nabíjení akumulátoru s kapacitou 3 200 mAh se postará konektor USB-C.

YotaPhone bude k dispozici nejprve v Rusku a v Číně za cenu startující na 350 dolarech (asi 7 800 korun bez DPH), premiéra se má odehrát ještě toto léto.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.