Domů » Bleskovky » YotaPhone 3 oficiálně: když jeden displej nestačí

YotaPhone 3 oficiálně: když jeden displej nestačí

Ruská společnost YotaPhone dnes v Harbinu představila třetí generaci svého stejnojmenného smartphonu. YotaPhone 3 je stejně jako jeho předchůdci zařízení dvou tváří – zepředu vypadá jako klasický telefon s barevným displejem, zezadu na vás pak vykoukne druhý, tentokráte monochromatický e-ink displej.

Ten dokáže zrcadlit dění na hlavním zobrazovači, jeho výhodou je však výrazně menší energetická náročnost a také pro oči příjemnější čtení. Nevýhodou je pak pomalá odezva, která se nehodí pro zobrazování jakéhokoliv dynamického obsahu. Zadní panel je dotykový, má úhlopříčku 5,2″ a HD rozlišení. Parametrově je na tom lépe displej přední, který je vyroben technologií AMOLED a nabídne Full HD rozlišení na úhlopříčce 5,5″.

Pod hlavním displejem najdeme čtečku otisků prstů, nad ním pak 12Mpx kamerku pro selfies. Hlavní fotoaparát na zadní straně má rozlišení 13 Mpx a je doplněn o LED blesk. Telefon obepíná kovový rámeček, přední i zadní stranu kryje odolné sklo.

YotaPhone 3 pohání čipset střední třídy Qualcomm Snapdragon 625 doplněný o 4 GB RAM, vnitřní úložiště bude nabízeno ve dvou variantách – 64 nebo 128 GB. Energii telefonu dodává akumulátor s kapacitou 3 300 mAh, dobíjení obstarává USB-C konektor. Operačním systémem je Android 7.1.1 Nougat.

YotaPhone 3 se začne prodávat 5. září na stránkách JD.com, k prvním majitelům se dostane o dva týdny později. Varianta s 64GB pamětí přijde na 21 500 rublů (asi 8 100 korun bez DPH), verze s dvojnásobným úložištěm pak bude stát 27 900 rublů (asi 10 500 korun bez DPH). O dostupnosti na našem trhu nemáme prozatím žádné informace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).