Sledujte nás na YouTube

Yahoo Počasí: Informace o počasí s krásnou grafikou (tip na aplikaci)

Aplikací pro sledování aktuálního počasí existují desítky. Ta od Yahoo rozhodně patří k těm povedenějším, a to především díky hezky zpracované grafice a množství zobrazovaných informací.

Aplikace sledující předpověď počasí by neměla chybět v žádném chytrém zařízení. Problém je, že takových programů je opravdu mnoho; některé mají velice přesnou předpověď, ale po grafické stránce nevypadají moc hezky a navíc část displeje zabírá například reklamní banner. Na druhou stranu jsou aplikace grafiky povedenější, ale s malou přesností předpovědi. Dnes bych vám chtěl představit aplikaci, která spojuje oboje dohormady. Yahoo Počasí je graficky velmi povedené, přičemž přesnost předpovědi je na vysoké úrovni. 

 

Po grafické stránce nemám aplikaci opravdu co vytknout. Design je čistý, přehledný a intuitivní. Při spuštění aplikace vás přivítá hlavní záložka s aktuálním stavem počasí (jasno, zataženo, déšť… dále maximální a minimální teploty pro daný den a místo + aktuální teplota). Yahoo Počasí spolupracuje s Flickerem, z jehož databáze čerpá obrázky pro vámi nastvené místo. Fotky míst jsou opravdu povedené a charakterizují místo, které máte nastaveno (například v Praze je většinou Pražský hrad, nebo samotné centrum města atd.), přičemž fotka reflektuje, zda je den nebo noc.

 

Funkčnost

Pokud na hlavní kartě posunete prstem směrem nahoru, dostanete se do podrobnějších informací o počasí. Zde jste informováni o hodinové předpovědi, denní předpovědi a dalších informacích, jako je například vlhkost, UV index, vítr, tlak, srážky, východ a západ slunce a v neposlední řadě satelitní mapka České republiky, kde uvidíte rozložení mraků. Pokud máte uloženo více měst, přepínání je velice jednoduché. Stačí opět „provést gesto prstem, nyní ale směrem doleva. 

V nastavení lze nastavit jednotky teploty (°C nebo °F), oznámení o teplotě nebo informace o počasí v notifikační liště (ve verzi pro Android). Tato funkce je velice praktická, oznamovací oblast „oživí“ o hezký obrázek doplněný o teplotu. Přesnost předpovědi je velmi dobrá, teplota v aplikaci se od té reálné liší maximálně o pár stupňů a počasí je tak vždy aktuální. 

  

Widgety 

Yahoo Počasí také disponuje widgety (opět samozřejmě ve verzi pro Android). Na plochu si můžete umístit hned 6 widgetů o rozměrech 1×1, 2×2, 4×2, 4×1. Widgety jsou rovněž povedené a na ploše hezky vypadají. Mohou zobrazovat hodiny a počasí, nebo pouze počasí. Záleží jen na vás.

Pokud hledáte aplikaci na předpověď počasí, tu od Yahoo vám mohu doporučit. Vzhled je čistý a elegantní, přičemž si skvěle rozumí s obrázky z Flickru. Přesnost předpovědi je také velice dobrá, takže aplikace splňuje to, co by jste od ní čekali. Příjemná zpráva je, že aplikaci můžete používat i na starém Androidu 2.3. A nezaplatíte za ni ani korunu, na Google Play i App Store je k dispozici zcela zdarma.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Marek Smékal

10 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Apple grafika. Snad se inspiruje i WP

 2. imperator (neregistrovaný)

  Lol…opat svetoznámy grafik sa ozval…wp ma oveľa krajšie pocasia, toto je ukradnute z wp lol

 3. Lukas (neregistrovaný)

  Měl jsem ho na Galaxy S4, ale žere hromadu dat. Zkoušel jsem i vypnout stahování obrázků (protože kolikrát nesouhlasil obrázek s předpovědí), ale pořád to stahovalo spoustu dat… Takže to šlo pryč. Ale je pravda že je to pěkně udělaný :-)

  • Mauik (neregistrovaný)

   Neviem, ci je to nejaka uplne cerstva verzia. Ale ja ju mam od vcera, hral som sa s tym, updatoval stale, mapy zobrazoval a Android mi ukazuje, ze yahoo pocasie zozralo 55kB. To nie je zla spotreba dat,nie? :)

  • Lukas (neregistrovaný)

   To není… ale počkal bych tak týden, aby to bylo relevantní ;-)

 4. mikis (neregistrovaný)

  Používám už delší dobu, za poslední měsíc staženo cca 11,5 MB. Předchozí verze byli trochu víc rozežrané, teď už je to celkem v pohodě :-).

 5. acidL (neregistrovaný)

  Používam pár dní, som spokojný.(za dva dni 307KB)

 6. frenzy (neregistrovaný)

  Díky za tip :) redakce. A s tím žraním to je v pohodě, pořád lepší než accuWeather :P

 7. Honza (neregistrovaný)

  Dobrý den chci se zeptat jestli je aplikace zdarma vím ze se stahuje zdarma ale jestli se platí za její používání a odkud bere informace jestli přes Wifi nebo přes něco jiného dík za odpověď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *