Domů » Články » Yahoo Počasí: Informace o počasí s krásnou grafikou (tip na aplikaci)

Yahoo Počasí: Informace o počasí s krásnou grafikou (tip na aplikaci)

Aplikací pro sledování aktuálního počasí existují desítky. Ta od Yahoo rozhodně patří k těm povedenějším, a to především díky hezky zpracované grafice a množství zobrazovaných informací.

Aplikace sledující předpověď počasí by neměla chybět v žádném chytrém zařízení. Problém je, že takových programů je opravdu mnoho; některé mají velice přesnou předpověď, ale po grafické stránce nevypadají moc hezky a navíc část displeje zabírá například reklamní banner. Na druhou stranu jsou aplikace grafiky povedenější, ale s malou přesností předpovědi. Dnes bych vám chtěl představit aplikaci, která spojuje oboje dohormady. Yahoo Počasí je graficky velmi povedené, přičemž přesnost předpovědi je na vysoké úrovni. 

 

Po grafické stránce nemám aplikaci opravdu co vytknout. Design je čistý, přehledný a intuitivní. Při spuštění aplikace vás přivítá hlavní záložka s aktuálním stavem počasí (jasno, zataženo, déšť… dále maximální a minimální teploty pro daný den a místo + aktuální teplota). Yahoo Počasí spolupracuje s Flickerem, z jehož databáze čerpá obrázky pro vámi nastvené místo. Fotky míst jsou opravdu povedené a charakterizují místo, které máte nastaveno (například v Praze je většinou Pražský hrad, nebo samotné centrum města atd.), přičemž fotka reflektuje, zda je den nebo noc.

 

Funkčnost

Pokud na hlavní kartě posunete prstem směrem nahoru, dostanete se do podrobnějších informací o počasí. Zde jste informováni o hodinové předpovědi, denní předpovědi a dalších informacích, jako je například vlhkost, UV index, vítr, tlak, srážky, východ a západ slunce a v neposlední řadě satelitní mapka České republiky, kde uvidíte rozložení mraků. Pokud máte uloženo více měst, přepínání je velice jednoduché. Stačí opět „provést gesto prstem, nyní ale směrem doleva. 

Yahoo! Weather, The Forecast is Beautiful

V nastavení lze nastavit jednotky teploty (°C nebo °F), oznámení o teplotě nebo informace o počasí v notifikační liště (ve verzi pro Android). Tato funkce je velice praktická, oznamovací oblast „oživí“ o hezký obrázek doplněný o teplotu. Přesnost předpovědi je velmi dobrá, teplota v aplikaci se od té reálné liší maximálně o pár stupňů a počasí je tak vždy aktuální. 

  

Widgety 

Yahoo Počasí také disponuje widgety (opět samozřejmě ve verzi pro Android). Na plochu si můžete umístit hned 6 widgetů o rozměrech 1x1, 2x2, 4x2, 4x1. Widgety jsou rovněž povedené a na ploše hezky vypadají. Mohou zobrazovat hodiny a počasí, nebo pouze počasí. Záleží jen na vás.

Pokud hledáte aplikaci na předpověď počasí, tu od Yahoo vám mohu doporučit. Vzhled je čistý a elegantní, přičemž si skvěle rozumí s obrázky z Flickru. Přesnost předpovědi je také velice dobrá, takže aplikace splňuje to, co by jste od ní čekali. Příjemná zpráva je, že aplikaci můžete používat i na starém Androidu 2.3. A nezaplatíte za ni ani korunu, na Google Play i App Store je k dispozici zcela zdarma.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Marek Smékal

14 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Apple grafika. Snad se inspiruje i WP

 2. Lol…opat svetoznámy grafik sa ozval…wp ma oveľa krajšie pocasia, toto je ukradnute z wp lol

 3. Lukas (neregistrovaný)

  Měl jsem ho na Galaxy S4, ale žere hromadu dat. Zkoušel jsem i vypnout stahování obrázků (protože kolikrát nesouhlasil obrázek s předpovědí), ale pořád to stahovalo spoustu dat… Takže to šlo pryč. Ale je pravda že je to pěkně udělaný :-)

  • Neviem, ci je to nejaka uplne cerstva verzia. Ale ja ju mam od vcera, hral som sa s tym, updatoval stale, mapy zobrazoval a Android mi ukazuje, ze yahoo pocasie zozralo 55kB. To nie je zla spotreba dat,nie? :)

  • Lukas (neregistrovaný)

   To není… ale počkal bych tak týden, aby to bylo relevantní ;-)

 4. mikis (neregistrovaný)

  Používám už delší dobu, za poslední měsíc staženo cca 11,5 MB. Předchozí verze byli trochu víc rozežrané, teď už je to celkem v pohodě :-).

 5. Používam pár dní, som spokojný.(za dva dni 307KB)

 6. frenzy (neregistrovaný)

  Díky za tip :) redakce. A s tím žraním to je v pohodě, pořád lepší než accuWeather :P

 7. Honza (neregistrovaný)

  Dobrý den chci se zeptat jestli je aplikace zdarma vím ze se stahuje zdarma ale jestli se platí za její používání a odkud bere informace jestli přes Wifi nebo přes něco jiného dík za odpověď.

  • Dobrý den, aplikace je zdarma a nic neplatíte ani za její používání. Data se stahují přes wifi nebo vaše datové přenosy.

 8. jak nainstaluji na plochu telefonu Widgety třeba počasí a hodiny nikde to nemohu najít nebo kde je prosím návod přesný . Potom se chci zeptat , doufám že to bude ukazovat počasí podle GPS kam pokaždý přijedu , nebo i během jízdy a za jak dlouhou to naběhne pokud budu mít vše zapnuto a příjem ? , hodně cestuji i po horách a počasí se takový šikne pokud bude chodit.
  Děkuji

  • Nemůžeme ti říci, kde je přesný návod, když jsi neřekl ani výrobce přístroje…. Nicméně zkrátka jdi na stránky výrobce-podpora-model-návody. Pokud daná aplikace umožňuje aktuální polohu (jistě ano) a ty nemáš obsesivní touhu v zařízení furt něco vypínat (třeba určování polohy) tak ano, bude to ukazovat předpověď pro danou oblast.

  • mám samsung SM-G318H , jde mi tam navigace DOBŘE tak GPS FUNGUJE , GPS mám samozřejmě zapnutý stále ( Všechno zaplý, Dat hodně ani je nevyberu . Některý počasí co mám v telefonu tak musím dávat ručně nechce GPS vůbec CHODIT , některý se přehoupnou automaticky, ale tak po dvou hod . přitom ujedu po dálnici 200 km a jsem úplně jinde a zkouším to i po cestě a nic . Jedna chodila zase dobře na GPS ale nebyla česky tak ji nechci . Nevím systém aplikací počasí ( nymyslel jsem ted tu vaší ) jak se pozná která by měla chodit na GPS a která ne , přitom každa aplikace počasí se chovala jinak . Proč třeba z Prahy do Brna po dálnici mám v Brně stále Prahu počasí a pak někdy se to přeladí samo a některá chodí supr jak jsem pśal ale … . Proto jsem se ptal jak bude chodit ta vaše ´vypadá dobře , ještě jsem ji nevyzkoušel . Widgety jsem nenašel ,. Zdali stačí jen mít u vaší aplikace zapnutý GPS a to je všechno a pak záleží na telefonu , pochopil jsem to dobře ? U některých aplikací jsem nenašel jak se zapíná GPS A JESTLI NA NĚJ JEDOU . .Je mi 63 let musím to mít polopatě všechno Ty fotky měst se tam objevý kdy na podkladě jako ty dvě předinstalovaný z USA , nebo si je tam nějak budu moc přidávat já . Děkuji moc za ochotu se mnou .

 9. všude jsem myslel aktualní místo mít stále zaplí na vaší aplikaci počasí v nastavení , protože u některých aplikací to není V NASTAVENÍ zapnout – vypnout NEVÝM PROČ . To není vlastně GPS napsal jsem to špatně , tu GPS mám v telefonu a samozřejmě stále zaplou na kterou aplikace jede . Děkuji

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).