Domů » Bleskovky » Xperia XZ2 zřejmě navštívila benchmark AnTuTu. Co na sebe prozradila?

Xperia XZ2 zřejmě navštívila benchmark AnTuTu. Co na sebe prozradila?

Sony vezme veletrh MWC útokem, údajně zde představí hned několik novinek včetně budoucího vlajkového smartphonu. Jeho příchod v minulém týdnu odhalila irská pobočka oficiální podpory Sony na Twitteru.

Novinka má nést jméno Xperia XZ2, a zřejmě právě jí patří kódové označení H8266, které v minulých dnech zachytil benchmark AnTuTu. Podle něj má mít telefon následující specifikace: displej s poměrem stran 18:9 a rozlišením 1 080 × 2 160 pixelů, čipset Qualcomm Snapdragon 845, 4 GB RAM, 64GB úložiště a Android 8.0 Oreo.

Podle informací z loňského prosince má mít telefon úhlopříčku displeje 5,48″, druhou paměťovou variantu 6/128 GB, odolnost IP65/68, akumulátor o kapacitě 3 210 mAh a duální 12Mpx fotoaprát na zádech. Telefon má dostat moderní design s tenkými rámečky kolem displeje, což by snad mělo být pravidlem u všech chystaných mobilních zařízení Sony.

Xperia XZ2 navíc zřejmě nebude nejvybavenější modelem v nové řadě, tím bude patrně model Premium se 4K OLED displejem. Rozhodně se tedy máme v podání Sony nač těšit.

Představitel Sony naznačuje: už brzy představíme telefon se 4K OLED displejem

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

  1. U Sony je vždy na co se těšit.Jedinečný a perfektní design, hw, téměř čistý Android.Ve vodách AOS to nejlepší co se dá pořídit.

    • Jj musím souhlasit. Poslední dobou není z čeho vybírat, alespoň že Sony drží svoje.

  2. Redakce: IP neznamená pouze voděodolnost IP65/68. Je to stupeň krytí kde první číslo znamená zvýšenou odolnost proti vniknutí pevných cizích těles a to druhé proti vniknutí vody.

  3. Až na ten foťák :(
    Mám XZ premium

  4. Uvidíme fotaky by mely být duální.. snad uz to bude lepší mam xperii xz1 a je fakt že fotky za šera bez blesku jsou docela hrozne, nicméně naučil jsem se používat blesk a je to hned mnohem lepší, za dne jsou fotky excelentní, a videa jsou za jakých koliv okolností ty nejlepší co kdo z telefonu vymáčkne…

  5. Sony má horší fotografie, ale natáčení videa je jedno z nejlepších. Párkrát jsem viděl videa z top modelů LG a Samsung a nevěřil jsem že to může být taková hrůza

  6. Pekny, pekny :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).