Představitel Sony naznačuje: už brzy představíme telefon se 4K OLED displejem

Společnost Sony před dvěma týdny v Las Vegas představila tři smartphony střední třídy, to nejlepší si schovává na únorový barcelonský veletrh MWC. Spekuluje se o novém vlajkovém smartphonu Xperia XZ Pro, který má po letech dostat inovovaný design a spoustu dalších vylepšení. Jedno z nich naznačil i Hitoshi Osawa, šéf divize pro plánování produktů pro Evropu.

Ten v rozhovoru pro ruskou stránku ferra.ru prozradil, že Sony investuje velké peníze do OLED panelů, a údajně již brzy bychom měli vidět 4K OLED displej i na mobilním zařízení, což dosud ještě nikdo nedokázal. Prý nebudeme zklamáni.







Nepřehlédněte

Sony Xperia XZ Pro: premiéra na MWC, ve výbavě 4K OLED displej a duální fotoaparát

Sony použilo 4K displej u smartphonu poprvé v roce 2015 u modelu Z5 Premium, loňská Xperia XZ Premium pak dostala první mobilní displej s podporou HDR obsahu. Sony by tak opět mohlo zaujmout papírovými parametry, otázkou je, zda na takto vysoké rozlišení (s jemností displeje okolo 800 ppi) budou zájemci slyšet. Xperia XZ Pro má však mít i další trumfy v rukávu – duální fotoaparát, vysoký výkon a bezrámečkový design, který odsune čtečku otisků prstů na zadní stranu. Určitě se je na co těšit.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku