Domů » Bleskovky » Xperia XZ2 a XZ2 Compact odkrývají své specifikace. Dostanou větší displeje a přijdou o jack

Xperia XZ2 a XZ2 Compact odkrývají své specifikace. Dostanou větší displeje a přijdou o jack

Společnost Sony na veletrh MWC přiveze nové vlajkové smartphony, které dají sbohem designu Loop Surface vycházejícího ze staršího Omni Balance. Nové telefony mají být oblejší a hlavně protáhlejší – dostanou totiž moderní displej s poměrem stran 18:9.

Prototyp Xperie XZ2 Compact pózuje na první fotografii. Rozlučte se s typickým designem

Displeje oproti předchozí generaci narostou – z Xperie XZ2 na 5,7 palců, u kompaktu na rovných 5 palců. Pokud se Sony podaří udržet rámečky na uzdě, nemuselo by dojít k nárůstu fyzických rozměrů. V obou případech bude displej podporovat HDR a bude chráněn sklem Gorilla Glass 5. generace. Čtečka otisků prstů se zřejmě kvůli oblejším tvarům přesune z bočního zamykacího tlačítka na záda.

Ilustrační obrázek

Vnitřní hardwarová výbava má být pro oba telefony stejná – pohonnou jednotkou se stane Qualcomm Snapdragon 845 opírající se o 4 GB RAM. Pro ukládání dat má sloužit 64GB paměť. Nové Xperie mají být údajně zacíleny na milovníky hudby, dokonce prý dostanou zatím blíže nepopsanou hudební funkci využívající vibrace telefonu. Bohužel však přijdou o to nejzásadnější – 3,5mm jack na sluchátka.

Stránka Swedroid.de, která zveřejnila výše uvedené specifikace, prozradila i švédské ceny obou telefonů – Xperia XZ2 má údajně přijít na 7 990 SEK (asi 20 tisíc korun), Xperia XZ2 Compact pak na 5 990 SEK (asi 15 tisíc korun). Prodej má být zahájen 6. března.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Zdroj esato???

 2. Měly by se odlišit jinak než nudloidním displejem a čtečkou na zádech takhle akorát budou vypadat stejně jako všichno od ostatních výrobců tak že si tím moc nepomůžou akorát naštvou ty co jim jsou věrný.

 3. V sony se uz asi uplne pomatly?
  Mam xz1c a jsem za nej rad
  Toto ani omylem, blazni

 4. Take mam XZ1 Compact a toto me trosku stve… Neni tomu snad ani pul roku a novy model? Uz je to jako u tamagociho

 5. Tech 5 palcu u Compactu je parada, ale bojim se, ze rozmery narostou a budou se priblizovat soucasnym petipalcum. Jsem zvedavej :)

 6. Jestli bude vypadat jak to cerny na fotce tak mám konečně důvod vyměnit za moji z5compact, to je můj styl toto :)

 7. Po 5. ten samy fanouskovsky render, proc?

 8. Marek Studnicka

  A kde máte specifikace fotoaprátu?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).