Domů » Bleskovky » Prototyp Xperie XZ2 Compact pózuje na první fotografii. Rozlučte se s typickým designem

Prototyp Xperie XZ2 Compact pózuje na první fotografii. Rozlučte se s typickým designem

Sony na veletrhu MWC představí nové vlajkové smartphony pro první polovinu letošního roku, které mají dostat kromě špičkových parametrů významně obměněný design s širokoúhlými displeji a tenkými rámečky okolo nich. Změna designu se má týkat i oblíbených „compactů“.

Na obrázku výše leží vlevo Xperia Z5 Compact a vedle ní prototyp Xperie XZ2 Compact. Jelikož se jedná o prototyp, nemůžeme s jistotou tvrdit, že telefon takto skutečně bude vypadat, můžeme však vidět, o jakém designovém směru v Sony uvažují. Ostře řezaný kvádr zřejmě nahradí oblé tvary, čímž bohužel splynou v davu podobných telefonů od konkurence. Rámečky nad a pod displejem se zdají být tenčí, avšak na trhání rekordů to patrně nebude.

Sony se s telefony nedaří, přesto má i nadále důvod zůstat ve hře

Tvůrce fotografie tvrdí, že telefon přijde o 3,5mm jack na sluchátka a čtečku otisků prstů v zamykacímu tlačítku; ta se má nově nacházet na zádech. Na pravé straně alespoň zůstane mechanická spoušť fotoaparátu, která je ve světě mobilních zařízení vzácností.

https://twitter.com/sonyxperia/status/965511954935803904

Sony představí své nové smartphony v rámci veletrhu MWC příští pondělí 26. února.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments