Domů » Bleskovky » Xperia XZ Premium s Androidem 9.0 Pie spatřena v benchmarku

Xperia XZ Premium s Androidem 9.0 Pie spatřena v benchmarku

Xperia XZ Premium (recenze) je nejstarší model společnosti Sony, který se dočká updatu na Android ve verzi 9.0 Pie. Podle oficiálního plánu by se tak mělo stát v listopadu.

Nyní se k nám dostal důkaz, že na aktualizaci se aktivně pracuje. Nová verze softwaru se totiž objevila v Geekbench testu, který se nezaměřuje pouze na hodnocení celkového výkonu, ale měří i jednotlivá jádra. Test ukázal, že výkon jednotlivých jader je nižší, než když telefon běžel na verzi Oreo, z čehož vyplývá, že vývojáři mají před sebou ještě kus práce. Připomeňme, že zařízení pohání chipset Snapdragon 835.

XZ Premium je posledním členem rodiny XZ, který čeká na aktualizaci na nejnovější verzi Androidu. Sony slibuje, že bude své prémiové telefony podporovat přibližně dva roky.

Hardwarové parametry Sony Xperia XZ Premium
Systém: Android 7.1
Rozměry: 156 x 77 x 7,9 mm, Hmotnost: 195 gramů
Čipset: Snapdragon 835 (MSM8998), octa-core, 4x 2,45 GHz + 4x 1,9 GHz (Kryo jádra)
RAM: 4 GB, Interní paměť: 64 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 5,46", 4K, 2160 × 3840 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 13 Mpx, f/2.0, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3230 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).