Xperia XA2 Ultra na renderech a fotografiích: rámečky se zmenšovat nebudou

Společnost Sony se připravuje na odhalení smartphonu Xperia XA2 Ultra, který se pod kódovým označením H4233 objevil v benchmarcích a v dokumentacích vybraných regulačních autorit. Díky tomu víme, že telefon dostane 6″ displej s klasickým poměrem stran 16:9, dnes se můžeme podívat na to, jak bude chystaná novinka vypadat.

Čelní strana telefonu nijak nepřekvapí, pakliže se Sony chystá v tomto roce ztenčovat rámečky kolem displeje, tohoto modelu se nový designový směr ještě týkat nebude, a to i přesto, že bude patřit do vyšší střední třídy. Brada telefonu bude zcela holá, zato čelo nabídne kromě klasické sestavy prvků duální selfie kamerku s přisvětlovací LED.

Sony Xperia XA2 & XA2 Ultra EXCLUSIVE LEAK

Fotoaparát zasazený do kovových zad bude tvořen pouze jednou čočkou, pod ním se pak bude (na Sony nezvykle) nacházet čtečka otisků prstů. Telefon má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 630 se 4 GB RAM a má dostat 64GB úložiště. Operačním systémem bude Android 8.0 Oreo.

Kromě modelu Xperia XA2 Ultra má přijít ještě menší verze Xperia XA2 s 5″ displejem a podobnými parametry, a také levný 5,5″ model Xperia L2.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku