Xperia X Ultra: monstrum s 6,4″ displejem s poměrem stran 21:9

Sony pokračuje ve vývoji svých tabletofonů, po modelech střední třídy Xperia Z Ultra a XA Ultra chystá další kousek, který má nést název X Ultra. Od svých předchůdců se bude lišit především tvarem displeje.

Xperia X Ultra má dostat rozměrný 6,4″ zobrazovač s poměrem stran 21:9, bude tedy ještě širokoúhlejší než v případě Galaxy S8 nebo LG G6. Nad i pod displejem najdeme hlasitý reproduktor, tomu hornímu navíc ještě bude dělat přítomnost čočka 13Mpx kamerk. Hlavní fotoaparát má mít rozlišení 19 Mpx. O výkon se údajně postará čipset vyšší střední třídy Qualcomm Snapdragon 660 se 4 GB RAM za zády, data bude možné ukládat na vnitřní úložiště s kapacitou 64 GB.

xperia-x-ultra-2

Energii má telefonu dodávat akumulátor s kapacitou 3 050 mAh a podporou rychlého nabíjení Quick Charge 3.0. Už od začátku prodeje má na telefonu běžet Android 7.x Nougat. Kdy bude telefon představen, a jakou bude mít cenu, prozatím nevíme.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku