Domů » Bleskovky » Xperia 1R má být první smartphone s ultrajemným 5K displejem

Xperia 1R má být první smartphone s ultrajemným 5K displejem

V minulých letech představovala značka Sony „běžné“ vlajkové smartphony, a k nim pak ještě verze Premium pyšnící se 4K displejem. Takto jemný panel si nicméně našel cestu i do posledního řadového modelu Xperia 1, a tak zřejmě v Sony přemýšlejí o tom, že celé odvětví mobilních displejů zase posunou o krůček dál.

xperia 2 2

5K displej s jemností 899 ppi

Na webu Sony se totiž objevil profil dosud neznámého smartphonu, který nese označení J8220 a disponuje 21:9 displeje s 5K rozlišením, konkrétně 2 160 × 5 040 pixelů. Pro srovnání aktuální vlajková Xperia 1 má rozlišení 1 664 × 3 080 pixelů, tedy o 70 procent méně. Zatím není příliš jasné, kam tento telefon zařadit; server 91Mobiles mu přisuzuje jméno Xperia 1R a neuvádí, zda se bude jednat o nástupce Xperie 1 nebo o nějakou prémiovou odnož.

xperia 2 3

Pokud by se mělo jednat o dříve spekulovanou Xperii 2, měli bychom se těšit na telefon s čipsetem Qualcomm Snapdragon 855, minimálně 6 GB RAM a akumulátorem s kapacitou 3 200 mAh. Telefon by měl dostat menší 6,1″ displej, což by při 5K rozlišení znamenalo neskutečnou jemnost 899 ppi.

xperia 2 1

Využití tak jemného displeje se nabízí zejména v oblasti virtuální reality, byť od ní v poslední době dávají výrobci smartphonů spíše ruce pryč. Nechme se překvapit, co se z modelu J8220 nakonec vyklube, možná se dočkáme už na zářijovém veletrhu IFA v Berlíně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
marastudna 50
Uživatel
marastudna 50
Offline

Vypadá to sice hezky,na druhou stranu ohledně zobrazení jen vylepšená Xperia 1.Nejsem si jist,jestli právě tato varianta dává nějaký smysl.

Mag.net
Uživatel
Mag.net
Offline

Nedává to vůbec žádný smysl, snad jen kdyby sony mělo v portfoliu virtuální realitu typu gear vr, ale…

Martin123
Uživatel
Martin123
Offline

S tou pidi baterií vydrží max 10hodin, ?? se zbláznili 3200mAh v dnešní době, mít to tak 5800mAh jak má mít letos ROG 2 od Asus.