Domů » Recenze » Sony Xperia 1 recenze: jednička na japonský způsob

Sony Xperia 1 recenze: jednička na japonský způsob

Japonská společnost Sony je ve světě smartphonů už delší dobu tak trochu v ústraní. Daleko více jsou vidět společnosti jako Samsung, Huawei nebo Apple. Mobilní divizi společnosti Sony se sice dlouhodobě nedaří, ale výrobce nad tímto segmentem trhu rozhodně neláme hůl.

Důkazem je nový high-endový smartphone nesoucí jednoduché označení Sony Xperia 1. Tato novinka se na českém trhu prodává za cenu 23 990 korun. To je celkem sebevědomá částka, za kterou pořídíte i vlajkové modely konkurence. Je nová Xperia skutečně tak dobrá, aby stála za koupi? To prozradí následující řádky.

Sony Xperia 1: videorecenze

Sony Xperia 1: japonský útok na vrchol (recenze CZ)

Sony Xperia 1: konstrukce a vzhled

Japonci se rozhodli od konkurence odlišit, což je znát hned při prvním pohledu na telefon. Nová Xperia 1 je totiž nezvykle vysoká. Její celkové rozměry činí 167 × 72 × 8,2 milimetrů, hmotnost je 178 gramů.

Sony Xperia 1 recenze
Sony Xperia 1

Základem konstrukce se stal kovový boční rámeček, na který plynule navazují skleněná záda i čelní strana. Jak je u Sony dobrým zvykem, i tato vlajková loď disponuje zvýšenou odolností vůči vodě a prachu. Certifikace IP 68 zaručuje, že smartphone přežije bez újmy pobyt pod vodou v hloubce 1,5 metru po dobu nejméně 30 minut.

Sony Xperia 1 recenze
Sony Xperia 1

Spodní hrana těla obsahuje datový konektor USB typu C (standard USB 3.1) a také mřížku hlasitého reproduktoru. Ten při přehrávání hudby spolupracuje s reproduktorem pro telefonní hovory a výsledkem je velmi kvalitní zvukový přednes. Spokojený jsem byl i s úrovní maximální hlasitosti. Xperia 1 nabízí doplnění zvukového přednesu o dynamické vibrace. Po zapnutí této funkce začne telefon vibrovat v rytmu aktuálně přehrávané hudby.

sony xperia 1 11
Pravý bok Sony Xperia 1 je nečekaně bohatě vybavený

Pravá strana těla je značně nabitá. Obsahuje pro Sony typickou mechanickou spoušť fotoaparátu, kolébku pro ovládání hlasitosti, tlačítko pro spuštění a také samostatnou čtečku otisků prstů. Ta se vyznačuje velice dobrou rychlostí i přesností a její umístění je příkladné. Je ale trochu zvláštní, že se výrobce rozhodl umístit čtečku otisků zvlášť a ne ji implementovat do tlačítka pro spuštění, jako tomu bylo v minulosti.

Na horní hraně těla se ukrývá kombinovaný slot pro dvojici karet nanoSIM a paměťovou kartu microSD. Je trochu překvapivé, že po každém vysunutí slotu se telefon sám resetuje. U jiných smartphonů jsem běžně měnil SIM za provozu bez jediného problému.

Čelní straně vévodí 6,5palcový displej, na který se zaměříme v následující kapitole. Nad ním sídlí čelní 8megapixelová kamera se světelností f/2.0 a schopností nahrávat video v rozlišení Full HD při frekvenci 30 snímků za sekundu.

sony xperia 1 12
Vody ani prach nejsou pro Sony Xperia 1 žádný problém

Hlavní dominantou zad je modul fotoaparátu, kterému bude věnovaná samostatná část recenze Kromě něj a senzorů pro zaostřování se na zádech nachází už jen logo výrobce. Celá záda i přední stranu kryje odolné sklo Gorilla Glass šesté generace. Kromě testované černé varianty bude na trhu k dostání ještě modrá, šedá a bílá verze.

Displej Sony Xperia 1: OLED s vysokým rozlišením

Displej je jednoznačně chloubou Sony Xperia 1. Panel s úhlopříčkou 6,5 palců využívá technologii OLED, která je zárukou výborného barevného podání, pozorovacích úhlů i čitelnosti. Třešničkou na dortu je velmi vysoké rozlišení 1644 × 3840 pixelů. Poměr stran 21 ku 9 je netradiční, ale pro Sony není ničím úplně novým. Setkat jsme se s ním mohli už u modelů Sony Xperia 10 a 10 Plus.

Sony Xperia 1 displej
Na displej Sony Xperia 1 je radost pohledět

Protáhlý displej se hodí hlavně při sledování nových filmů, které jsou natáčené s poměrem stran 21 ku 9. Vysoký displej jsem ale ocenil i v jiných situacích, jako je třeba prohlížení webových stránek nebo psaní zpráv. Softwarová klávesnice totiž zabere méně místa než u jiných telefonů. Z hlediska ergonomie a ovládání je vysoký displej spíše na škodu, ale Sony nabízí režim pro ovládání jednou rukou, kdy se celé prostředí zmenší, aby jej bylo možné jednoduše ovládat.

sony xperia 1 8

Okolní rámečky displeje sice umí konkurence i slabší, ale to nic nemění na faktu, že se displej u nové Xperia zkrátka povedl a řadí se mezi nejlepší panely na trhu smartphonů.

Výbava a výkon: Sony Xperia 1 je špička trhu

Ke špičkově zpracovanému tělu a špičkovému displeji samozřejmě patří i prvotřídní hardwarová výbava. Sony Xperia 1 je poháněna čipsetem Qualcomm Snapdragon 855 s celkem 8 procesorovými jádry (1 × Kryo 485 s taktem 2,84 GHz, 3 × Kryo 485 s taktem 2,42 GHz a 4 × Kryo 485 s taktem 1,8 GHz) a grafickým čipem Adreno 640. Čipsetu sekunduje 6 GB operační paměti a do vnitřního úložiště se vejde v závislosti na verzi 64 nebo 128 GB dat. Xperia 1 se tak nezalekne žádné mobilní aplikace ani náročné hry.

Hardwarové parametry Sony Xperia 1
Systém: Android 9.0
Rozměry: 167 x 72 x 8,2 mm, Hmotnost: 180 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 855, octa-core 1x 2,84 GHz Kryo 485, 3x 2,42 GHz Kryo 485, 4x 1,8 GHz Kryo 485
RAM: 6 GB, Interní paměť: 64/128 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 6,5", 4K, 1644 x 3840 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 Mpx, f/2.0, Full HD video, EIS
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 3300 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Datová konektivita nabízí snad vše, na co si vzpomenete. Samozřejmostí je dvoupásmová Wi-Fi, plná podpora českého LTE, Bluetooth ve verzi 5.0 nebo třeba NFC pro mobilní platby. Pro určení polohy využívá telefon satelity GPS, GLONASS, BDS i GALILEO.

Sony Xperia 1: baterie a výdrž

Smartphony od Sony nikdy příliš nevynikaly kapacitou akumulátoru. Výjimkou není bohužel ani nová Xperia 1, která disponuje akumulátorem s kapacitou 3300 mAh. Na dnešní dobu se jedná pouze o průměrnou hodnotu a mezi aktuálními vlajkovými modely dokonce o lehce podprůměrnou.

sony xperia 1 1

Nízká kapacita akumulátoru se bohužel podepsala na horší celkové výdrži. Testovaná novinka je klasický jednodenní smartphone. Jeden den jsem telefon vytěžoval opravdu hodně (navigace, prohlížení webu, spoustu hovorů apod.) a musel jsem dokonce nabíjet i během dne.

sony xperia 1 6

S dodávaným 18wattovým adaptérem je naštěstí nabíjení velice rychlé a z prázdného stavu do plna trvá zhruba hodinu a půl. Je škoda, že Xperia 1 bohužel nepodporuje bezdrátové nabíjení, které by mělo být u high-endových modelů už dobrým zvykem.

Operační systém: Android 9.0 bez zbytečností

V Sony se před nějakým časem rozhodli osekat operační systém Android od zbytečných nadstaveb nebo aplikací. Xperia 1 spoléhá na systém Android 9 Pie.

Systém se svým vzhledem velice blíží čisté verzi Androidu a změn je zde jen několik. Jednou z přidaných vychytávek je například již zmiňovaný režim ovládání jednou rukou, kdy stačí dvakrát po sobě stisknout domovské tlačítko. Celé prostředí se následně zmenší tak, že na veškeré prvky snadno dosáhnete.

Předinstalovaných aplikací je jen několik a většinou se jedná o systémové nástroje nebo programy z produkce Googlu. Je zde ale i několik „bonusových“ aplikací. Některé jdou odinstalovat, jiné bohužel pouze deaktivovat. Proti dřívějším létům jich je ale jen opravdové minimum. Celková optimalizace systému je na špičkové úrovni.

Fotoaparát a záznam videa: na dohled vrcholu

Na zádech sídlí modul hlavního fotoaparátu doplněný o senzory pro zaostřování a přisvětlující diodu. Fotoaparáty jsou zde celkem tři:

 • Hlavní s rozlišením 12 megapixelů, světelností objektivu f/1.6 a pětiosou optickou stabilizací
 • Sekundární s rozlišením 12 megapixelů, objektivem s dvojnásobným optickým přiblížením se světelností f/2.4 a pětiosou optickou stabilizací
 • Širokoúhlý fotoaparát se světelností f/2.4 s fixním ostřením

Sony Xperia 1 fotoaparát

Aplikace pro ovládání fotoaparátu obsahuje bohaté možnosti. Kromě několika snímacích režimů se můžete těšit i na manuální mód, kde si můžete ručně upravit parametry snímání pro dosažení co nejlepších výsledků. V aplikaci můžete samozřejmě také plynule přepínat mezi jednotlivými objektivy.

Kvalita pořízených fotografií je na špičkové úrovni. Hlavně primární fotoaparát se může svojí kvalitou rovnat mezi nejlepší a špatně si nevede ani teleobjektiv a širokoúhlý. Líbilo se mi barevné podání, široký dynamický rozsah i kvalitní vykreslení detailů. Je znát, že v Sony přizvali k vývoji i odborníky z divize fotoaparátů Alpha. Xperia 1 si vede velice dobře i při focení ve tmě a to i přes absenci dedikovaného nočního režimu v aplikaci fotoaparátu.

Tip: snímky v plném rozlišení si můžete zobrazit či stáhnout zde

Záznam videa probíhá v maximálním rozlišení 4k při frekvenci 30 snímků za sekundu. Obrazová kvalita videí je špičková. Přeostřování funguje naprosto spolehlivě a stabilizace obrazu bezpečně eliminuje třes rukou.

Sony Xperia 1: camera demo (4k, 30 fps)

Pokročilí uživatelé mohou využít speciální aplikaci Cinema Pro pro záznam videa. V aplikaci si můžete ručně navolit použitý objektiv, různé barevné filtry a další nastavení a s Xperií poté můžete natočit opravdu zajímavě vypadající videa. Jediným výrazným nedostatkem je nemožnost přepínat na širokoúhlý objektiv během záznamu. Pro přepnutí je nutné nejprve ukončit nahrávání. Naštěstí mezi primárním fotoaparátem a teleobjektivem lze přepínat i při natáčení.

Sony Xperia 1 recenze: závěrečné hodnocení

Nejnovější počin japonské společnosti Sony je důkazem, že to tento výrobce se smartphony nevzdává. Xperia 1 je totiž po všech stránkách velice vydařený kousek jen s minimem nedokonalostí. Hlavními přednostmi je jednoznačně špičková kvalita zpracování, famózní displej, vysoký výkon nebo velice kvalitní fotoaparát a vyladěný systém. Nedostatkem je snad jen průměrná výdrž a možná lehce vyšší cena.

Sony Xperia 1
Sony Xperia 1

Za cenu kolem 24 tisíc korun totiž pořídíte třeba konkurenční Samsung Galaxy S10 nebo vlajkovou loď Huawei – model P30 Pro. To jsou oba velmi silní konkurenti s velice podobnou hardwarovou výbavou jako dnes testovaná novinka.

Sony Xperia 1
Sony Xperia 1

I přes výraznou konkurenci má Sony Xperia 1 zaděláno na slušný úspěch. Své zákazníky si japonská vlajková loď najde, což dokládá i velký zájem po celé Evropě. Výrobce navíc neusíná na vavřínech a už se začínají objevovat zvěsti o chystaném nástupci, který by mohl spatřit světlo světa ještě letos.

Sony Xperia 1

8.6

Design a zpracování

9.2/10

Výkon a optimalizace

8.9/10

Hardwarová výbava

9.0/10

Kvalita fotografií a videa

8.7/10

Výdrž baterie

7.1/10

Klady (+)

 • povedený vzhled a zpracování
 • špičkový výkon
 • nádherný 4k OLED displej
 • kvalita fotografií i záznamu videa
 • výborná optimalizace systému Android 9 Pie
 • hlasité a kvalitní stereoreproduktory

Zápory (–)

 • pouze průměrná výdrž
 • absence bezdrátového nabíjení
 • nelze přepínat na širokoúhlý objektiv při natáčení videa

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

81 komentářů

 1. Povedená recenze a díky za ní.
  Sony by se tímhle mohlo vyhrabat že současné situace, jen pokračovat a zase to nezkonit, zájem je stále velký

 2. Věř mi že naživo mi to ani nepřijde a je to jen o zvyku, přechod z 16:9 taky nebyl jednoduchy a zpět bych se už nikdy nevrátil z 18:9.
  Kapacita baterie není největší, Power management má Sony jeden z nejlepších ale to také není vše, aspoň že rychlonabijeni když u chybí bezdrat, to je u Top celkem zarážející

 3. ve specifikaci mate bezdratovy nabijeni,dole v zaporech,ze ne.tak jak to teda je.a jinak to zabiji baterka,nechapu.

  • Stane se brzy opraví ?
   Jako když už mám vyplaznout tenhle ranec za spotřebku, čekal bych po vzoru Asusu třeba 4000mAh baterií nebo aspoň ten bezdrat jako kompenzaci, myslím že tenhle model vyvíjelo ještě dříve…. Teď po sloučení divizi by snad tuhle botu neudělali

 4. Marek Studnicka

  Opravdu parádní stroj,jsem maximálně spokojen!Recenze napsaná hezky a pravdivě,rovněž díky za ní .Xperii si opravdu užívám a zvlášt parádní je manuální režim na noční snímky-gratulace Sony a není divu,že je o ní takový zájem-toto se Sony konečně povedlo a moc!!!!

  • Petr Tůňka

   Jde vidět, že o natáčení videí a focení nevíš vůbec nic. Daleko lépe fotí i rok starý Pixel 3 nebo S9 Jen pomateně otravuješ na každém serveru. Ano, my víme, že ses zmohl na nový telefon!

  • Marek Studnička: jaký zájem máš na mysli?

 5. @Zdeněk Beran
  Můžeš prosím tě otestovat zda se zařízení nepřehřívá a tím pádem neztrácí výkon? Třeba delší nahrávání 4K videa, několikrát po sobě pustit benchmark a podobně. Díky.

 6. Marek Studnicka

  Petře Tůnko,chovej se normálně a ne jako blb.Koho tady napadáš?Jestli se neumíš chovat normálně,tak sem nelez!!!!!

 7. Stanislav Rybníček

  Ale má pravdu! To smrdíš u všech recenzí 24 hodin denně? Tak sis prostě koupil průměrný bazmek.

  • Tak průměrným bazmekem bych jej nenazval. Chybí mu třeba Qi, nemá 4K baterku. Zas na druhou stranu začali spolupracovat s divizí Alpha, což přináší kýžené zkvalitnění fotografií, i když stále to není ono. Teď už jen zapracovat na softwaru, přidat noční režim a plnohodnotný ovládání pomocí gest.

   Dle mě mají nakročeno určitě správným směrem. Osobně si pro něj po výplatě taky půjdu, pokud bude někde skladem. Jinak beru iPhone X

   • Stanislav Rybníček

    Vyhozené peníze. Daleko lepší parádu ve všech směrech udělá S10.

   • Pokud se nepletu, byly začleněni.

   • U S10 je problém Exynos a jejich hnusný UI, navíc jsem si řekl že Samáč mi do baráku jako mobil už nesmí….. Pixesl 3 má čtečku na zádech, LG kašle na podporu, hurahey taky nesnesu……. HTC jde pomalu do kopru a roky nenabídlo nic zajímavého. Motorola mě tak nějak nezajímala nikdy…. Mít OnePlus IP X/Y tak u něj zůstanu, nemá…..šlo z baráku…. Sony pro mne znamená kýženou spásu ve světě smartphonů…….

   • Úplně stejně to vnímám já, huawei, samsung a xiaomi maji otřesné UI, už třeba jen že zpomalené videa jdou na xiaomi natáčet mnohem hůř nez na xperii. Motorola dělá zajímavé telefony, bohužel podpora je velice slabá, lg a htc nemají nic zajímavého aktualizace chodí s velkým zpožděním. Potom jsou tu pixely a iphony a to jsou podle mě jen prereklamovane výrobky.

   • „jejich hnusný UI“ škoda, většina uživatelů se shoduje, že One UI byl krok správným směrem, i já osobně si jej pochvaluji.

   • Stanislav Rybníček

    Cleric: Co je špatného na současném Exynosu? Kromě „jedna bába povídala“ nebo videí na YouTube, kde se na verzi se SD855 otevřela aplikace o 0,003 vteřiny rychleji? Nebo výdrž na nabití, kde je rozdíl pár desítek minut.

    Každopádně řešíš totální nesmysly. Pořád to je a bude jen telefon. Už jen to, že by mi měl výběr telefonu zabrat více než dvě hodiny….

   • Stanislav Rybníček (neregistrovaný)
    Ale já mám vybráno a to už od představení, jen jsem čekal než se dostane doprodeje. Jen jsem nečekal že bude za týden vyprodaná.

    UI od Samsungu vypadá jako dětská omalovánka, jsem zvyklí na Snapdragon a jiný SoC bych v mobilu prostě nechtěl. Samusng má jediný plus a to je Ultrasonická čtečka pod displayem a to je tak vše….

   • Stanislav Rybníček

    Jako uživatel nepoznáš, jestli máš SD nebo Exynos. To tě teď rozmrazili nebo ti je 60?

    Jestli bereš Sony, tvá volba, ale foťák je špatný, baterka katastrofa,…. No neber to :-)))

   • Cleric – „jiný SoC bych v mobilu prostě nechtěl“
    Vážně? Provozně jsou v podstatě identické, nějaký racionální důvod pro to máte, nebo jste jenom zatvrzelý? Liší se v podpoře pro komunitní tvorbu (AOSP, gcam, …), nicméně na to moc nevypadáte.
    One UI má své vady, ale je plně funkční a použitelná nadstavbou.

   • @Stanislav Rybníček: Ve všech směrech? Úplně mě dojímá jak se tady banda amatérů zaměřuje na méně podstatné dílčí HW parametry a úplně ignorují to skutečně podstatné – bezpečnost, podporu a data privacy SW platformy. Cokoliv s reklamosystémem je vždycky horší varianta.

   • Stanislav Rybníček

    Jeden z amatérů píše něco o amatérech. Úplně mě to dojímá.

  • Proč průměrný a proč bazmek bože?
   Je to výborný stroj ač baterií to někdo pohnojil to jo… Ale co třeba S9 menší a má problém vydržet jediný den

 8. Marek Studnicka

  Své příspěvky píšu slušným stylem a nikoho nenapadám.Tyto podobné komentáře skutečně svědčí o duševní ůrovni některých přispěvatelů.

 9. Já vám nevím, ale Sony tu softwarovou stránku fotoaparátu zřejmě stále pořádně neumí:
  [odkaz]
  Při jiných než standardních scénách (protisvětlo, potřeba HDR) ta Xperia prostě fotí na úrovni střední třídy a samotného mě to mrzí, protože by se na poli fotomobilů hodila další konkurence. Tak třeba zase příště…

  • Tie videá a recenzie sa dosť líšia. Napr. tu je súboj fotoaparátu medzi S10 a Xperia 1 vyrovnaný [odkaz]

   • Zajímavý, do Supersafa se tam v komentářích všichni strefujou :o
    Ve 4:25 Vašeho videa to ale Xperia taktéž nezvládla a ve 3:20 detaily toho květu přepálené do bíla, ačkoliv na fotce S10+ nesvítilo slunce, takže to srovnání je irelevantní.
    Zatím to vypadá, že se Sony v kvalitě snímků dotáhlo, avšak ta spolehlivost a konstantnost podávaných výsledků pořád není dostatečná.

 10. S10 jako konkurenci beru ale doporučovat čínský šmejd je trochu mimo. Jinak Xperia 1 je super a překvapivě malinká na to jak má velký displej. Jen tak dál Sony.

 11. Takový hnusný mobil bych ani nerecenzoval už z principu to už je prostě nudloidní přešlap a navíc je menší jak můj 16:9 displej a hlavně že tenhle je velký jak směšné :-D ano na filmy po upravě je to v hodné ale na 16:9 videa kde jich je stále spousta a stále přibývají je to plně k ničemu když se to roztáhne zmizí kus videa nahoře a dole :-D navíc chybí jack konektor to mi taky může závidět :-D Úplně mě fascinuje jak jsme se smáli tomu obrázku kde obi wan držel jako stít Nějakého Samsunga a jako světelný meč nějaký strašně dlouhý iPhone no a ono hleďme nakonec to není iPhone ale SONY jako světelný meč :-D Ale zase na jednu stranu ten mobil zastoupí několik věcí například pádlo na člun a surfovací prkno když už má to vodotěsnost, dálkové ovládaní k televizi ta podoba je zřejmá no ono je toho více :-D To je tak vše k tomuhle ultranudloidnímu humusu jediný jsou filmy na kterých to prezentovali jinak je to úplně k ničemu a zbytečný omyl.

 12. Myslím, že v této diskuzi by se Chocholoušek opravdu vyřádil. Jeden lepší jak druhej, fakt borci.
  Carda retarda a věčné brečení o mrtvé 16:9. Jiřík Kolářuj a jeho 250 nicků zastávající se šmejdsungu. Studna onanující nad Xperií a v neposlední řadě věčně zmatený uni.
  Gratuluji kucí, jste tu všichni a stvořili jste tu něco nepopsatelného. Tleskám.
  Většinou se rozplynete pod více článků, ale jak se to sleze dohromady, stává se z toho opravdu výživné počtení.

  • Tak proto se tomu říká komentář přece :-D navíc já nebrečím já se vám směju že jsme naletěli na laciný trik výrobcům když věříte PR a ani jste si neověřili fakta :-D

   • Ano, brečíš. Zbytek lidí tady ti řekl, že chápe o co ti jde, ale je jim to jedno. Ale stejně přijde jako to ho.va.do sem zase psát ty svoje moudra o houně. My všichni víme, že tahle xperia vychází z 5,2″ 16:9 (tedy z XZ1 a XZ2) ale je nám to jaksi jedno, blbounku.

   • To je omyl Jiříku. Tady žádné „nám“ ve spojení s tvou osobou není. Ty tu totiž už nejseš. Jsi naprostá nula, co po tom, co byla vyhozena se připlazí jak pes s prosítkem. Naprostá vymetená nicka s nulovým smyslem života.

   • Jak můžeš být synku spokojen, když jsi přišel o svůj účet a nick, který tu provozuješ někdy od roku 2005? Možná pozděj, odhaduju. Pro takovýho člověka bez vlastního života, co žije tímhle fórem, to musí být rána pod pás. Jak dlouho jsi brečel v depresích, týden?

   • Na ten týden v depresích bych to odhadoval. Dlouho rozdýchával, že je jeho smysl života pryč :-D

   • _qam_ :D Ano jedno ti to být muže ale zaplatíš ranec za menší to už mi přijde divný teda ale PR to prezentuje jako obří displej společně s redakcí třeba u jiných mobilů :D

   • A co je ti do toho, za co zaplatím ranec? Starej se o sebe moulo. Zaplatil jsem ranec za Pixel 3 (5,5″ 18:9, protože mám rád kompaktnější telefony). Praskne ti z toho cévka?

   • _qam_ 5,5″ nudle? No to je dost malý za ranec peněz protože ofiko tady není tak ještě připlatíš.

   • A kdo ti řekl ty nulo, že sem ho koupil tady? Co je ti po tom, jakej si koupím displej? Starej se o sebe a o svou hua plácačku úplně k ničemu, ty socko.

   • _qam_ : ta moje plácačka je na tom mnohem lépe jak ten nudloidní pixel mám úplně všechno až na bezdrátové nabíjení ale to ten pixel nemá taky :D

   • jojo, i něco navíc. Backdoor.

   • carda: Pixel 3 bezdratovy nabijeni podporuje a ne vsechny kupujou telefon stylem, kde pouzivaji pomer plocha displeje/cena lol
    Bez si koupit nejaky ten kindle tablet, tam mas za malo penez celkem velkou plochu displeje :)

   • lukass71: jestli jo tak to nevím ty nudle moc nestuduji já jen vím že mají menší displeje a výrobce si za lež účtuje ranec. Jinak tablet se mě to kapsy nevejde navíc nesplňuje všestrannost mobilu a ono kolikrát i ty tablety mají divný poměry stran displeje.

   • Nekrmit trola.

  • Jenže já tu nelezu po tom, co jsem dostal ban a co mi bylo sděleno moderátory, že zde nejsem vítán. Co asi musí být v hlavě takového člověka. Naprosté prázdno.

  • A víš proč ti byl Ban udělen? Protože jsi odpad a hypergalaktická megapí*a.

  • Zůstalo jich mizivé procento, vše bylo jinak smazáno. Zase lžeš, Jiří Koláři. Nejsi vítán, neustále se vtíráš a tvé znalosti jsou na bodu mrazu. Všude kde ses objevil si s tebou vytírají zádel. Ale to tak nějak k tobě pasuje, protože v osobním životě jsi úplně stejná nula, které když někdo řekne „sedni“, tak si sedneš a šoupeš nohama. Jen na internetu jsi hrdina, ale jinak odvaha malé holky.

 13. Marek Studnicka

  Milý Quame,nejsem ůchyl,abych nad nějakým telefonem onanoval,prostě se mi líbí,to Ti vadí?Opět kvalitní komentář.Je vidět že slušnost některým opravdu chybí,už se tím jenom bavím.Jsme dospělí lidé,takže napadání druhých je opravdu paráda.

 14. titulek měl znít: nudlička na japonský způsob :)

 15. „Záznam videa probíhá v maximálním rozlišení 4k při frekvenci 30 snímků za sekundu“

  Jsme na urovni iP6S, super! Jinak teda nevim jestli to je komprese YT/spatne nahrane video, ale prijde mi, ze to celkem casto skube a obcas to vynecha snimky. Fotky dejme tomu, ale ze by to nejak ohromilo, skoda, ze tu neni vice ukazek z low-light ci hodne s primym svetlem (kde ma treba tradicne samsung dost problemy), ono pri vyvazenem svetle fotky umi dobre vsechno dnes.

 16. Bohužel, ban na IP se z důvodu NAT už moc nedává. Poděkuj málemu rozsahu IPv4.

 17. Není divu, že je v celé Evropě vyprodaná. Sony se povedl opravdový majstrštyk. U takového telefonu člověk odpustí i chybičku jakou je použití OLED displeje.

  • to je divný,když jich dodali sakra málo,že by se hned vyprodala to si může myslet jen naivka jako ty,že je to majstrštyk. Spíš totální bullshit

 18. Marek Studnicka

  Až zas bude chtít na moji adresu sem psát,jak jsem z toho telefonu vylitej,tak si pište co chcete!!!Xperia 1 je skutečně majsrštyk,je vyprodaná,je to paráda,chválím jen to,jaký je to špičkovej stroj a komu se to nelíbí,at skočí proti zdi.Urážlivé žvásty na moji adresu už mám kde?Gratulace Sony!!!!

 19. Marek Studnicka

  Až zas bude někdo chtít na moji adresu sem psát,jak jsem z toho telefonu vylitej,tak si pište co chcete!!!Xperia 1 je skutečně majsrštyk,je vyprodaná,je to paráda,chválím jen to,jaký je to špičkovej stroj a komu se to nelíbí,at skočí proti zdi.Urážlivé žvásty na moji adresu už mám kde?Gratulace Sony!!!!

 20. Marek Studnicka

  Až zas bude někdo chtít na moji adresu sem psát,jak jsem z toho telefonu vylitej,tak si pište co chcete!!!Xperia 1 je skutečně majsrštyk,je vyprodaná,je to paráda,chválím jen to,jaký je to špičkovej stroj a komu se to nelíbí,at skočí proti zdi.Urážlivé žvásty na moji adresu už mám kde?Gratulace Sony!!!!

  • Jsi spokojen a přeji ti to, jako komukoliv jinému co dokáže normálně slušně a rozumně diskutovat bez ovcí, tupel, synku atp… „modří už vědí“ odkud vítr fouká.

  • Pouze ta baterie sakra… Kdo schválil jen 3.3k tohle je málo a tuplem bude lidí nutit, mít displej černý jak P když už tímhle AMOLED disponuje a něco málo to uspoří.

   • Stanislav Rybníček

    Majstrštyk… průměrný foťák, mizerná výdrž, pro někoho atypická velikost…. Vyprodala se proto, že do ČR dorazila polovina kusů než u minulého modelu.

    Nemáš příliš velké nároky…

  • Vyprodaná? Sorry,ale pokud dodaj polovinu toho co by mohli a vyprodaj to tak to já za úspěch nepovažuji. A konečně někdo řekl to co si o Sony a jejich telefonech myslí většina. Průměrný foťák,podrůměrná výdrž a ten patvar toho telefonu. Ano přesně to je to co mi na tom celém vadí!

 21. Marek Studnicka

  Baterie je slbší,než bych si představoval i Já.Bral bych kolem 4000mAh,to by bylo reálné.Nároky nech má každý své,ale jinak prodeje?Zájem po celé Evropě,od fotáku až po display je to kvalitní výbava a dobře:Necht nemám tedy velké nároky,ale nejsem jediný,kdo tento stroj chválí,budou zde prostě vždy Ti,co budou věčně Sony kritizovat,i kdyby udělali cokoliv dobrého!A hlavně at zase nezapomenou řvát nudlééééé-nudlééééaááááá nudléééééé.

  • Bože vždyť je to,ale nudle! Podívej až bude opravdu Sony dělat něco dobrého tak budu chválit,ale tenhle nepovedenej kousek za ty nehorázný peníze není nic co by mě lákalo! Nemá nic navíc co konkurence nemá. Většinu toho konkurence má! A nechápu jako to může někdo vůbec kupovat. Průměrný stroj za nadprůměrnou cenu.

   • Raději zalez.

   • xziet hošánku jak jsem psal až bude opět Sony vyrábět pořádný stroje co si zasloužej chválu tak budu chválit. Napiš mi co mi zde nabízí Sony navíc co konkurence už dávno nemá a v daleko lepší kvalitě a mnohdy za lepší peníze. Pokud nemáš argumenty tak zalez sám. Děkuji.

   • Petras: pozor… Ten co psal výše je nějaký troll, co použil můj nick… Poznáš to podle toho, že je neregistrovaný. Já píšu pod svým nickem, který mám již několik let registrovaný… (věřím že ti to došlo, já jen pro jistotu).

    Diky

 22. Redakce dotaz v technických specifikacích máte IPS LCD a pak v kladech je OLED. Asi tomu nějak nerozumím.

 23. K tomu videu, buď jste slepí nebo já vidím až moc dobře (což pochybuju). Prostě mobilních 30 fps je trhané a strašně to tahá oči. Tady doplněno co chvilku o větší zadrhnutí.
  Jinak foťák se konečně posunul na použitelnou záležitost, bohužel onu použitelnost zabíjí ten šílený poměr displeje. Proč chce někdo dobrovolně čumět na film na mobilu?

  • „Tady doplněno co chvilku o větší zadrhnutí.“
   Jj presne, jako jeste me napada nejaka chyba v uploadu na YT, ale jestli je to takhle i v telefonu, tak fakt celkem tragedie. Hlavne, ze kvuli tomu maji tu specialni appku na „profesionalni“ toceni videa.

   „Proč chce někdo dobrovolně čumět na film na mobilu?“
   Prave. Jako proste nejaky YT jeste pochopim (ale na ten je 21:9 uplne k nicemu), ale ty filmy, to je fakt zbytecnost kvuli tomu udelat divne vypadajici, spatne ovladajici telefon.

 24. Tak Sony je konečně doma a po pár dnech používání mě stále nepřestává bavit. Design je prostě něco jiného než co jsem měl na předchozích mobilech.

  Přirovnal bych to k přesně té éře co přicházely 5ti palcové mobily, jaké to byly plácačky a každý na ně nadával a jak směšně to tenkrát vypadalo. Komu nevadí a chce vyčnívat z řady nudné šedi, koupí si Sony.

  S ovládáním nemám problém a že nedosáhnu až nahoru, to nevadí když mohu stáhnout lištu už zprostředka displaye.

  Foťák ještě nejsem schopen posoudit na ten nebyl čas.

  Software, tak tady Sony odvedlo tradičně perfektní práci. Vše je plynulé, nic se neseká.

  Za sebe musím říci že jsem spokojený a že vypadá jak nudle…no a, kdo chce koupí, kdo ne tak nekoupí…..jsme svobodní lidé a každému může být u chlupatého zedku potkana za co utratím své vydělané peníze.

 25. Xperia 1 je hezký telefon, v porovnání ať už s Huawei, Honor, Samsungama atd. Display je v poměru 21:9 za mě výhoda. Ikdyž 18:9 je pro mě taky ok. Ale jiný poměr bych už vůbec nebral. Čtečka na boku je lepší než na zádech. Samozřejmě ideální by byla pod displayem. To jestli něco trvá půl sekundy, nebo třičtvrtě nebo sekundu mi je fakt jedno. Designově je na zádech absoltní hnus u všech modelů/značek. Na boku vadí o něco méně, pod displayem je tento nedesignový prvek schován a tudíš telefon bez něj má šanci být mnohem hezčí, než nějaký kolečko na zádech v nejhorším případě ještě s pochromovaným okrajem…

  Nevýhoda je jasně slabá baterie. A fotoaparát je na Sony možná dobrej, ale na takový Pixel 2 nebo 3 opravdu stále zdaleka nemá. Na Samsung bohužel taktéž ne.

  Jinak to že má nějaké okraje za mě jedině plus. Mám Pixel 2 XL a jsem rád, že má nějaké okraje. Ty bezrámečkový Samsungy fakt nechápu. To samé display u Samsungu a jeho barevné podání, nesnesu se na to dívat. Takže Ixperia za mne mnohem lepší display. Amoledy od Samsungu jsem měl kdysi rád, ale již několik let je to jeden z hlavních důvodů proč bych si Samsung již nekoupil. Dále jeho bezrámečkovost, a jeho nadstavba. Mám rád čistý android a rychlou podporu od Googlu. Od Samsungu bída. Sony mám zde tak někde uprostřed mezi Pixelem a Samsungem.

  A jelikož pro mě na telefonech vidím největší rozdíl v tom jak daný model fotí, tak za mě proto vyhrál Pixel 2 XL. Vyhrál by i 3ka, ale ve fotkách téměř nikdy nevidím rozdíl a proto jsem zvolil o ix tisíc levnější dvojku, než trojku. Což je aktuálně na polovině ceny co chce aktuálně Sony za Ixperii 1.

  S tou baterií bude muset Sony něco dělat, ať mají jakýkoliv usporný režim a tak, tak prostě s baterkou lehce nad 3000 zapnutou s ix úsporama baterie, pak většinu fukcí nepoužíváte, aby Vám ten den ta baterka vydržela. Tady je na tom samozřejmě Samsung nejlépe.

  V pro mě důležitých kategoriích to vidím takto: Pokud budu porovnávat Xperia 1, Pixel 2/3 xl nebo Samsung 9/10

  Fotoaparát
  1) Pixel 2) Samsung 3) Sony

  Systém
  1) Pixel 2) Sony 3) Samsung

  Cena:
  1) Pixel 2xl /Samsung S9 2) Pixel 3xl/ Samsung S10 3) Sony

  display:
  1) Sony 2) Pixel 3) Samsung

  baterie:
  1) Samsung 2) Pixel 3) Sony

  čtečka a její umístění:
  1) Samsung 2) Sony 3) Pixel

  rámečky, za mne + jak u pixelů tak u sony a mínus pro Samsung za jejich téměř naprostou absenci. Dále + velké mínus skleněná “ a tím často upatlaná záda “ u sony a ostatních, jediné plus u pixel 2 xl, kde je skleněná jen poměrně malá horní část.

  paměť a procesor jestli to má 64GB a více nebo snapdragon nebo exynos v těchto modelech mi je úplně šumák…. Všechny tyto věci jsou pro mne naprosto dostačující a ve finálním rozhodování sehrávají naprosto marginální roli. Museli by všechny již výše zmíněné věci mít stejné, abych se na tyto „drobnosti“ zaměřil….

  • Čistý Android je např. LineageOS nebo AOSP. To co je v Pixelu je prolezlé „bloatwarem“ od Google, má to vlastní launcher, vlastní sadu bezpečnostních záplat, atd.

 26. Ne. AOSP je AOSP, LineageOS je LineageOS. To, co je v Pixelech, Nokiích a některých Xiaomi, je čistý Android. Už se to tady řešilo asi milionkrát a ty pořád tápeš…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).