Domů » Bleskovky » Sony pracuje na Xperii 2. Představit by se mohla ještě letos

Sony pracuje na Xperii 2. Představit by se mohla ještě letos

K představení Xperie 1 došlo letos v únoru na veletrhu MWC. Svého nástupce by se mohla dočkat ještě do konce roku, k jeho představení by dle aktuálních informací mělo dojít na akci IFA v Berlíně. Dva nové telefony s modelovými čísly J8210 a J8010 se totiž objevily v souborech standardu funkčnosti bezdrátových zařízení UAProf. Z jiného zdroje pak doputovala krycí jména SPHINX a HORUS, pod nimiž se údajně skrývá dvojice smartphonů s podporou 5G.

Modelové číslo J8210 téměř s jistotou zastupuje nový smartphone společnosti Sony, její současník se totiž ukrývá pod číslem J8110. I proto předpokládáme, že by se nový telefon mohl jmenovat Xperia 2, vyloučit však nemůžeme ani jiné varianty (např. Xperia 1 Premium atd.). Jeden z nedávných úniků se zmiňoval o telefonu se třemi zadními fotoaparáty, který by se měl jmenovat Xperia 1v či 1s.

Jak to bude s rozlišením?

O konkrétních specifikacích tajemného telefonu s modelovým číslem J8210 toho v současné době nevíme mnoho. Zařízení by mohlo nabídnout displej s rozlišením 1920 x 1080 a poměrem stran 16:9. Druhý model s číslem J8010 by se pak mohl pyšnit rozlišením o poznání vyšším, konkrétně 3840 x 1644, což se prakticky shoduje se současnou Xperií 1. Na potvrzení výše zmíněných spekulací si však budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

10 komentářů

 1. Carda (neregistrovaný)

  No ta ultranudle bude určitě ale nějak mě nesedí že by najednou chystali 16:9 mobil to bude jistě nějaký kec každopádně si na to počkám ale s mizivou šancí :D Tak jinak by to bylo fajn no ne.

 2. lukass71

  To je zas takovyto nadseni, z toho, ze ta jednicka mozna i bude mit uspech, tak hned vydame dalsi. Achjo, ze to Sony se fakt nikdy nepouci.

 3. Johny (neregistrovaný)

  „Ta“ Sony? :D Upravte si nadpis.

 4. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Toto je snad zbytečné!Stačila by jedna vlajková lod za rok,ale tot jen můj názor.

  • Tohle nemá být vlajková loď jenž má nahradit jedničku, má ji jen doplnit. Viz specifikace displaye. Dle mě se bude jedna o Compact verzi.

   • Jen to číslování nedává moc smysl a bude matoucí…..

 5. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Ano,souhlasím.Nicméně tuto logiku Sony nechápu.S Ixperií 1 je to ůspěch,ale opravdu to smysl nedává a přesně řečeno-bude to matoucí.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *