Xiaomi zveřejnilo první finanční výsledky po vstupu na burzu. Nevede si vůbec špatně

Společnost Xiaomi vstoupila před několika měsíci na akciovou burzu, což s sebou nese povinnost zodpovídat se akcionářům prostřednictvím kvartálně zveřejňovaných finančních výsledků. Včerejšek tak přinesl vůbec první zveřejnění hospodářských výsledků v nové éře čínské firmy.

Xiaomi ve druhém kvartále letošního roku utržilo 45,24 miliard juanů (asi 146 miliard korun) a vygenerovalo čistý zisk 14,63 miliard juanů (47,46 miliard korun). Ve srovnání se Samsungem nebo Applem se nejedná o nijak závratná čísla, akcionáři však mohou být po několika ztrátových čtvrtletích spokojení. Mezi letošním dubnem a červencem se prodalo celkem 32 milionů smartphonů s logem Xiaomi, což je meziroční nárůst o 58,7 procent. Telefony se postaraly o 67 procent veškerých příjmů, zbylých 33 procent mají na svědomí ostatní produkty.

Firma chce nadále zvětšovat tržní podíl

I přes masivní globální expanzi je Xiaomi stále nejsilnější na domácím čínském trhu, odkud plyne 36 procent všech tržeb. Xiaomi chce stále zvětšovat sílu své značky tím, že bude držet marže z prodeje hardwaru na 5 procentech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. Marek Studnicka (neregistrovaný)

    Tož se Jim daří,tož Jim to přeji.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel