Domů » Bleskovky » Xiaomi zveřejnilo první finanční výsledky po vstupu na burzu. Nevede si vůbec špatně

Xiaomi zveřejnilo první finanční výsledky po vstupu na burzu. Nevede si vůbec špatně

Společnost Xiaomi vstoupila před několika měsíci na akciovou burzu, což s sebou nese povinnost zodpovídat se akcionářům prostřednictvím kvartálně zveřejňovaných finančních výsledků. Včerejšek tak přinesl vůbec první zveřejnění hospodářských výsledků v nové éře čínské firmy.

Xiaomi ve druhém kvartále letošního roku utržilo 45,24 miliard juanů (asi 146 miliard korun) a vygenerovalo čistý zisk 14,63 miliard juanů (47,46 miliard korun). Ve srovnání se Samsungem nebo Applem se nejedná o nijak závratná čísla, akcionáři však mohou být po několika ztrátových čtvrtletích spokojení. Mezi letošním dubnem a červencem se prodalo celkem 32 milionů smartphonů s logem Xiaomi, což je meziroční nárůst o 58,7 procent. Telefony se postaraly o 67 procent veškerých příjmů, zbylých 33 procent mají na svědomí ostatní produkty.

Firma chce nadále zvětšovat tržní podíl

I přes masivní globální expanzi je Xiaomi stále nejsilnější na domácím čínském trhu, odkud plyne 36 procent všech tržeb. Xiaomi chce stále zvětšovat sílu své značky tím, že bude držet marže z prodeje hardwaru na 5 procentech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Marek Studnicka

    Tož se Jim daří,tož Jim to přeji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).