Domů » Bleskovky » Xiaomi vylepší Mi Notebook Air: výkonnější hardware a čtečka otisků prstů

Xiaomi vylepší Mi Notebook Air: výkonnější hardware a čtečka otisků prstů

Čínský gigant Xiaomi již delší dobu figuruje i v segmentu notebooků. Téměř přesně rok po představení elegantního Mi Notebook Air (recenze) unikají na veřejnost informace o připravovaném faceliftu tohoto třináctipalcového modelu. Na první pohled se na designu nic zásadního nemění a v podstatě jedinou vizuální změnou oproti předchozí generaci je nenápadný senzor otisku prstu umístěný v pravém horním rohu touchpadu.

Ostatní změny se ukrývají „pod pokličkou“ a jedná se o celkové omlazení komponent. Výpočetní sílu tak nyní místo starší šesté generace Intel procesorů bude zastávat moderní generace sedmá, konkrétně pak model i5-7200U pracující na frekvenci 3,1 GHz. Původní grafický chip Nvidia GTX 940MX bude nahrazen nástupcem GeForce MX150, který již používá architekturu Pascal a poskytuje tak až trojnásobně lepší poměr spotřeby a výkonu.

Operační paměť bude zachována na 8 GB. Úložiště bude nabízeno ve dvou variantách – 128 a 256 GB, přičemž v obou případech se samozřejmě jedná o rychlé SSD. Z konektorové výbavy nebude chybět moderní rozhraní USB-C podporující rychlé nabíjení, HDMI a dvě klasická USB 3.0. Pro připojení bezdrátových periferií je k dispozici pochopitelně i Bluetooth 4.0.

Modernizovaný 13,3″ Mi Notebook Air by se měl začít prodávat v Číně již už během dnešního dne za cenu odpovídající 735 USD (17 200 Kč) resp. 809 USD (18 900 Kč) za variantu s větším úložištěm.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Recenze Xiaomi Mi Notebook Air: konkurence pro Macbooky?

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Diskuze k článku

  1. Ten design :D Kde se asi soudruzi inspirovali? Ze by u Applu?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).