Domů » Bleskovky » Xiaomi to s chytrými zařízeními myslí vážně, investuje do nich přes 1,5 miliardy dolarů

Xiaomi to s chytrými zařízeními myslí vážně, investuje do nich přes 1,5 miliardy dolarů

Chytrá domácnost je tržní segment, kde se bude v následujících letech odehrávat velká bitva mezi výrobci. Jelikož chytrý telefon už má v podstatě kde kdo, jsou naše domácnosti logický krok, neboť v nich máme spoustu elektroniky, která jen čeká na to, až bude moci přijímat povely od některého z chytrých asistentů. Xiaomi nechce ponechat nic náhodě, a proto zainvestuje obří částku, aby si zajistilo výhodnou pozici také na tomto rozvíjejícím se trhu, stejně jako to dokázalo na trhu mobilním.

Je chytrý reproduktor od Xiaomi předvojem pro chytrou domácnost?

Konkrétně čínský gigant uvolní v příštích pěti letech 1,5 miliardy amerických dolarů (cca 33,5 miliard korun) na segment chytré domácnosti, což je bezpochyby dechberoucí částka. Vzhledem k tomu, že Xiaomi vstoupilo na hongkongskou burzu, musí se před svými akcionáři snažit. Cílem je tedy dosáhnout zajímavého zisku v segmentech, jako jsou služby či internet věcí. Kromě toho má Xiaomi za cíl expandovat mimo domovskou Čínu, především na evropské trhy.

Už nyní nabízí Xiaomi dostupné gadgety

Investice přes 1,5 miliardy dolarů není vůbec malá

Evropa je logickou destinací k expanzi, vzhledem k probíhajícím ekonomickým třenicím mezi Čínou a USA. Pokud to Xiaomi opravdu s chytrou domácností myslí vážně, bude muset nejprve lokalizovat svého chytrého asistenta XiaoAI, který doprovází ekosystém chytré domácnosti čínského obra. S takto velkými financemi by nicméně neměl být problém rozšířit nejen své aktivity, ale také schopnosti svých zařízení. Každopádně jsme zvědaví, jak snažení Xiaomi dopadne a kdy se dočkáme levných a kvalitních chytrých zařízení, jaké už nyní mají Číňané.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. už by ale mohli vyrobit gateway s evropskou napájecí koncovkou

  2. HLAVNĚ by mohli opět navýšit kapacity aku, které dost zásadně snížili s nástupem 5kové řady :-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).