Domů » Bleskovky » Xiaomi se po pauze vrátí na MWC. Přiveze nový vlajkový smartphone?

Xiaomi se po pauze vrátí na MWC. Přiveze nový vlajkový smartphone?

Před dvěma roky byla značka Xiaomi vyloženě čínskou záležitostí, proto bylo představení vlajkového smartphonu Mi 5 na barcelonském veletrhu MWC bráno jako oznámení expanze na „zbytek“ světa. Tento telefon ale i přes působivé parametry nepodporoval všechny běžné frekvence LTE, čímž si zavřel globální dveře a čínský výrobce s ním nakonec do světa ani nevyrazil.

Globální premiéry se ani nedočkal loňský vlajkový model Mi 6, kromě toho Xiaomi přišlo o svoji mezinárodní tvář, Hugo Barru. Přesto se čínská společnost pomalu začíná uchycovat na několika evropských trzích a v loňském roce dokonce překonala vlastní rekord v počtu prodaných smartphonů. Zdá se, že nastaly dobré podmínky pro návrat do Barcelony.

Je potvrzeno, že čínská společnost bude mít na veletrhu MWC vlastní stánek, zatím však nevíme, zda chystá i nějakou tiskovou konferenci. Pokud ano, můžeme očekávat představení nového vlajkového modelu Mi 7, který má být podle šéfa Xiaomi vůbec prvním smartphonem se Snapdragonem 845. Další parametry telefonu jsou zatím neznámé, spekuluje se o šestipalcovém displeji s poměrem stran 18:9 a podpoře bezdrátového nabíjení. Nezbývá než doufat, že chystaná novinka bude mít globální ambice.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Už se na mi7 těším, bude to pecka…

  2. Marek Studnicka

    Jasnačka Xiaomi Mi 7 a Mi 7 Pro-to bude pecka,nojo,jenže oni ho hodlají představit až po Barceloně-ůdajně,třeba nás překvapí

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).