Domů » Bleskovky » Xiaomi se dále rozrůstá. Nyní jako virtuální operátor

Xiaomi se dále rozrůstá. Nyní jako virtuální operátor

Společnost Xiaomi má skutečně obrovský záběr, kromě smartphonů v jejím portfoliu najdeme nepřeberné množství dalších zařízení – rýžovary, čističky vzduchu, elektrické koloběžky, notebooky a spousty dalších. Tím hlavním ale stále zůstávají smartphony, jejichž prodeje navíc rostou – za loňský rok jich čínský gigant prodal okolo 120 milionů.

Xiaomi jako virtuální operátor

Xiaomi tento úspěch nebere na lehkou váhu a pro své čínské zákazníky připravil poměrně nečekanou novinku – stal se virtuálním nízkonákladovým operátorem. V telefonech Xiaomi tak může být umístěna SIM karta Xiaomi pracující ve 4G síti čínského operátora Unicom.

Pro zajímavost jsou ceny následující – fixní měsíční platba začíná na 5 CNY (asi 17 korun bez DPH), cena za minutu hovoru či SMS je stanovena na 0,1 CNY (asi 33 haléřů bez DPH), stejnou částku dáte i za 1 MB dat. V rámci Číny se jedná o jedny z nejlevnějších služeb.

Xiaomi Mi Play: poslední smartphone roku 2018 představen

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Jen bych dodal, že třeba k nově představenému Xiaomi Play, dostanete na rok zdarma datový tarif s 10GB dat měsíčně… Což je vzhledem k ceně telefonu pěkný dárek :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).