Domů » Bleskovky » Xiaomi Redmi Note s 5,5″ displejem poodhalen: Předobjednávky v Číně spustí už za dva dny

Xiaomi Redmi Note s 5,5″ displejem poodhalen: Předobjednávky v Číně spustí už za dva dny

Pokud čekáte na levný tabletofon s logem Xiaomi, máme pro vás dobrou zprávu. Tento čínský výrobce před několika okamžiky poodhalil nové informace o modelu Redmi Note, který bude v Číně možné předobjednat už od 18. března, tedy za dva dny.


Takto bude nový tabletofon od Xiaomi vypadat

Xiaomi Redmi Note, jak zní celý prodejní název, nabídne 5,5″ displej s Full HD rozlišením. Výkon by měl dodat čtyřjádrový nebo osmijádrový čip od Mediateku s taktem 1,4 nebo 1,7 GHz. Ve výbavě dále najdeme 2 GB RAM, 16GB interní úložiště, slot na microSD kartu, Wi-Fi, Bluetooth, GPS a doufejme, že se nezapomene ani na NFC.

Cena zatím oficiálně stanovena nebyla, ale odhaduje se, že by Xiaomi zařízení mělo nabízet v přepočtu za zhruba 160 USD (cca 3200 Kč bez DPH). V závislosti na použitém čipsetu bychom se údajně mohli dočkat varianty s podporou evropských LTE sítí, takže není vyloučeno, že se Redmi Note později objeví i na našem trhu.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. Ondřej Gardavský

    Podobný problém, jako v jednom z nedávných článků (o Nokii X), čínský výraz 预约 přeložit jako „předobjednávka“ je poněkud nepřesné, v čínském kontextu to znamená něco jiného, než si představí český zákazník. Vhodnějsí by bylo „rezervace“, ale ani to není úplně přesné, protože člověk si rezervuje pouze právo účastnit se nadcházejícího kola „klikací soutěže“ – omezený počet kusů, max. jeden kus na acc a kdo dřív klikne (nebo má dobře nastaveného klikacího bota), ten dřív mele. Rezervace je nezávazná a pořadí celkem nic neznamená – mohl bych být klidně první v pořadí, ale vůbec to neznamená, že se na mě dostane, telefon bych si musel „vyklikat“ jako všichni ostatní. Celé je to způsob marketingu, který začala firma Xiaomi provozovat jako jedna z prvních a poslední dobou se s ním lze setkat u více výrobců (teď se přidala i Nokia s modelem X) a který těží ze specifik čínského trhu, tedy hlavně velkého počtu obyvatel a čínské mentality. Např. v ČR by tento způsob asi moc dobře nefungoval…

  2. „Ve výbavě dále najdeme… slot na microSD kartu…“

    Kluci jdou spravnou cestou konecne… jeste tak vymenitelnou baterii a maji moje oba palce :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).