Domů » Bleskovky » Xiaomi Redmi 6: výřez displeje se má dostat i do nejnižších cenových pater

Xiaomi Redmi 6: výřez displeje se má dostat i do nejnižších cenových pater

Není to tak dávno, co společnost Xiaomi představila smartphony řady Redmi 5 a už se začínají objevovat první informace o jejich nástupcích. Čínská certifikace zaregistrovala neznámé zařízení od Xiaomi s kódovým označením M1804C3DE.

Kromě kódového označení byla odhalena i část výbavy – telefon má mít rozměry 147,46 × 71,49 × 8,3 mm, což je méně, než má současný Redmi 5. Svůj podíl na tom má zřejmě displej, který má mít úhlopříčku 5,45 palce, přičemž z jeho plochy má částečně ubírat prostor výřez v uprostřed horní části.

Redmi 6 má mít kovová záda, v jejich levém rohu se bude nacházet duální fotoaparát s LED bleskem mezi vertikálně osazenými čočkami. Záda také mají být domovem pro čtečku otisků prstů. Energii si telefon bude brát s akumulátoru s kapacitou 3 000 mAh, výpis podporovaných frekvencí LTE pak naznačuje, že zařízení bude určeno ke globálnímu prodeji.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Upřímně… vypadá to příšerně. Trochu to na mě působí, že to má ten výřez zbytečně jenom aby to mělo trendy výřez.

  • Jako Xiaomi moc na design nesází. Spíš na výbavu.
   Ale to, že použili fotoaparát jak iPhone X, to je podle mě trapné a ukázka toho, že nemají vlastní nápad a to ať se týče kohokoliv.

  • Úplně bych výrobce neodsuzoval, že jdou cestou výřezu po vzoru Essential Phone a následně iPhonu. Ono při dnešním trendu nulových rámečků opravdu není moc kam tu přední kameru s mikrofonem dát. U některých to překvapivě ani nevypadá úplně nejhůř, ale tady se to Xiaomi opravdu moc nepovedlo.

  • Pokud si tu fotku přiblížíte, je vidět, že je to jen nějakej kryt. Zasahuje do ikon. Vyčnívá nad displej. A ten foťák vypadá jako nalepený sklíčko.

  • Spis nez kryt, tak to je neoptimalizovany software – viz ta searchbar…

  • Kdepak, je videt, jak to jde pred displej, je to nasazeny nejaky kryt, takze nesmysl, fake.

  • lukass71: searchbar i dalsi prvky UI jsou z androidu 2.x, takze jasny fake.

 2. Xiaomi ano ale jedině bez výřezu. Já tedy řadu Redmi nejedu, ale dcera má Redmi 5 plus. Zkrátka já kupuji z řady Mi nebo MI Mix a bohužel i tam vysí strašák výřezu. Na té fotografii už divně vypadá to jak tam jsou „uřízlé“ ty hodiny a ta ikona. Nechce se mi věřit, že by s takovým paskvilem vylezli mezi lidi.

 3. Je to Fake a Redmi 6 to nebude pač není dlouho co tu je Redmi 5 a taky to 100% může být Číňan co si hraje na Xiaomi.

 4. Vážně nikomu nedošlo že je to fake? viz UI :D a dost starý android vzhled google :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).