Xiaomi Redmi 5 uniká: známe vzhled, hardwarovou výbavu i ceny všech variant

Společnost Xiaomi brzy omladí své porfolio smartphonů řady Redmi. Počátkem týdne jsme tu měli kompletní únik tabletofonu Redmi Note 5 (více informací), nyní přichází na řadu standardní model Redmi 5. Ten si můžeme prohlédnout na snímcích z uniklé prezentace, které prozrazují veškeré potřebné informace.

Xiaomi Redmi 5 má oproti svému předchůdci zamířit do vyšších pater, k dispozici bude v několika variantách, přičemž o pohon se postarají „šestkové“ Snapdragony, konkrétně 625 a 630. Kapacita operační paměti bude 3 nebo 4 GB, pro ukládání dat bude sloužit 16, 32 nebo 64GB úložiště plus prostor na paměťové kartě. Všechny modely nicméně budou vybaveny slotem na paměťovou kartu.

Redmi 5 dále dostane do vínku 5palcový displej s Full HD rozlišením, 16Mpx fotoaparát a 5Mpx selfie kamerku. Kapacita akumulátoru má oproti minulé generaci poklesnout ze 4 100 na 3 680 mAh. Telefon poběží na Androidu 7.1.1 Nougat a jeho nové nadstavbě MIUI 9.0. O bezpečnost se bude starat čtečka otisků prstů umístěná na zádech.

Cena nejnižší konfigurace se 3 GB RAM a 16GB pamětí má přijít na 859 CNY (asi 2 900 korun bez DPH), model se 3 GB RAM a 32GB úložištěm přijde na 1039 CNY (asi 3 500 korun bez DPH) a konečně nejvyšší konfigurace 4/64 GB má stát 1 099 CNY (asi 3 700 korun bez DPH). Kdy dojde k oficiální premiéře, zatím nevíme.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku