Představujeme Xiaomi Redmi Note 5: kovové tělo, Snapdragon 6×0 a USB-C

Společnost Xiaomi zřejmě již brzy představí nástupce tabletofonu Redmi Note 4. Ten byl odhalen na konci loňských letních prázdnin, jeho pokračovatele tak zřejmě čínský gigant plánuje na podobný termín. Pokud se vám ale nechce čekat, můžete si jej prohlédnout již dnes; Xiaomi totiž neuhlídalo snímky z prezentace, díky nimž si můžeme Redmi Note 5 představit již dnes.

Xiaomi Redmi 5 dostane stejně jako jeho předchůdce 5,5″ Full HD displej, do hrátek s jiným poměrem stran či s odstraněním rámečků se zatím čínský drak nepouští. Pod displejem bude umístěno domovské tlačítko s vestavěnou čtečkou otisků prstů, nad displej se ubytuje 13Mpx selfie kamerka. Tělo zařízení bude vyrobeno z hliníku, v levém horním rohu zad najdeme čočku 16Mpx fotoaparátu postaveném na snímači Sony IMX 234 a optice se světelností f/2.0.

Telefon půjde do nabídky ve třech hardwarových konfiguracích, buď se 14nm Snapdragonem 660, nebo 630. Paměť RAM bude dosahovat kapacity až 4 GB, úložiště pak bude variantně 32 nebo 64 GB. Kapacita akumulátoru oproti současnému předchůdci poklesne z 4 100 na 3 790 mAh, za to bude telefon tenký pouze 7,5 mm a baterii bude možné nabíjet konektorem USB-C s podporou technologie Quick Charge 3.0.

Xiaomi Redmi 5 má bodovat cenou, varianta se 3 GB RAM a 32GB pamětí má přijít na 1 199 CNY (asi 4 tisíce korun bez DPH), model s 4/32 GB bude stát 1 399 CNY (asi 4 700 korun bez DPH) a nejvyšší konfigurace 4/64 GB přijde na 1 499 CNY (asi 5 tisíc korun bez DPH).

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku